Forenomin vuokranmaksu ollut kohta 10 päivää myöhässä. Ehdottivat puoleksi vuodeksi tulosidonnaista sopimusta, jonka mukaan vuokranantaja saa 50% nettovoitosta, käytännössä n. 35% bruttotulosta. Mikä just ja just riittää vastikkeisiin, muttei esim. lainan hoitamiseen. En tietenkään suostu tuohon, enkä suosittele kenellekään. Vedätyksen makua! Kriisin ajaksi tarjoavat tulosidonnaista sopimusta, mutta sitten kun tilanne normalisoituu niin maksavat perus vuokraa. Reilu diili!
Luulen, että koko putiikki menee pian konkurssiin, jos / kun tämä tilanne jatkuu vielä 2 - 4 kk. Mitä luulette, millä todennäköisyydellä Forenom menee konkurssiin?
Forenom konkurssiin?
5
418
Vastaukset
- Anonyymi
Vaihtoehtojahan on vain kaksi. Kyllä tai ei eli todennäköisyys 50%
- Anonyymi
Miten LUONA Oy ja FORENOM linkittyvät toisiinsa?
Takana paska kokemus Luonan varaamassa Forenomin kämpässä.
- Anonyymi
tänään tuli forenom siivoojat omilla avvaimilla sisään ja ei ollut tilattu siivousta. velottivat siivouksen ja valehteli, että on mun tilaama. Hotelliasiakas siis olen edelleen.
Lisäongelmia... - Anonyymi
Tämän näköinen mulkku saa tuntea nahoissaan lähiaikoina kansainvälisillä lentokentillä matkustaessaan mitä tarkoittaa kun on Europolin ihmiskaupasta epäiltyjen kansainvälisten rikollisten tarkkailulistalla
https://portal.messukeskus.com/wp-content/uploads/2024/01/Jussi-Saarinen.jpg
Hän on rikollinen Jussi Saarinen joka on syyllistynyt tuhansiin talousvahinkoihin suomalaisille asunnonomistajille. Kilpailun vääristämiseen. Köyhien ja asunnottomien klassiseen huijaamiseen. Petostehtailuun ja lukuisiin markkinointirikoksiin. Sokerina pohjalla epäily osallisuudesta raskaan sarjan ihmiskauppaan mistä sellaisesta näyttö on varma joten turha ulista kun vetelät on jo housuissa.
orenom listautui ainakin eilen Tanskassa Europolin ihmiskaupasta epäiltyjen top ten 10 listalle.
Käry ja miten se kävi? Eräs Forenomin entinen asiakas oli kokenut karvaan pettymyksen siitä että myyntiedustajan lupaus asunnosta ja vuokrausajasta ei pitänytkään paikkaansa. Maksun ja muuttamisen hetkellä Forenom oli lukinnut kohteen varauksen mielivaltaisesti verkossa. Entinen asiakas palkkasi etsivät tutkimaan onko kyseistä asuntoa todellakaan vuokrattu joillekin muille. Kun yksityise sektorin etsivät seurasivat hetken tilannetta ja sitä mitä kyseisessä kiinteistössä tapahtuu he joutuivat hälyttämään virkavallan paikalle. Etsivät seurasivat sitten kokonaisen yön poliisin kanssa sitä onko asunto vuokrattu jollekin muulle vai ei. Selvisi että ei ollut vuokrattu. Forenom siis oli valehdellut verkkosivujen varausgeneraattorissa ja epäiltynä ainakin syrjintään koska oli kyseisellä valheella "karsinut" asunnon vuokraajia.
Poliisille yö oli mehukas sillä kyseisestä kiinteistöstä poliisin haaviin jäin ainakin neljä laittomasti maassa oleskelevaa ihmiskaupan uhria. Ja Europol aktivoitui näin. - Anonyymi
Helsingissä on havaittu hiljan että Forenomilla on uusin villitys. Jättävät kylmän viileästi takuumaksut maksamatta takaisin vuokralaiselle vaikka siitä on sopimus. Poliisiin tihkuu jo päivittäin tämän skaalan rikosilmoituksia Forenomista. Välttäkää ihmeessä Forenomia. Oikeusprosessi tälläistä rikollista vastaan kuin Forenom on aina aikaa vievää ja työlästä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?961886- 881340
- 1101143
- 761037
- 1191010
Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘57873- 47791
- 36782
Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis48741- 33693