"senkin tunarit "
Sanoi Kekkonenkin. Aikanaan ei tallainen hallitus olisi saanut olla pitkään, olisi Kekkonen sen laittanut kasvamaan. Nyt olisi ollut heti alkuunsa hallitus vaikka
" sijaisena" johon kerätty maan osaampaa tasoa, sitä kyllä läytyy. Presidentti Niinistö oli niin oikeassa kuin olla voi, että kerätä nyrkki nyt, jossa osaavia ihmisiä.
Nyt vallassa sosialistit joille osaaminen on hukassa. Haloselta riisuttiin "länkiä" kykyynsä katsoen, nyt aika toinen ja presidentti osaavampi.
Harakka ministerä valistsi demarin johtamaan varmuusvarastoa, ja senkin tulokset nähtiin. Johtaja nyt uhrataan jotta vastuuministeri voi jatkaa, kohti
"uusia seikkailuja"
Ministteri Pekonen myös ihme tapaus, ilmeisesti saa jatkaa ?
Nyt tulisi olla vanhan mallinen presidentti johto
17
51
Vastaukset 17
- Anonyymi
Mutta sepä messiaasi Juha onkin oikea kokovartalok...pä.
- Anonyymi
Ei Juha ole presidentti. Yhdyn Kau-ke n kirjoitukseen, nyt jos koskaan parempaa peliin, maanjohtamiseen. Nämä tunaroinnit jo nähty. Tässä nyt häviää kaikki.
- Anonyymi
Kyllä suomen ainoan Johtajan Sauli Niinistön täytyy terästäytyä, ja heittää nuo sossu-komukka rääpäleet hallituksesta, vaikka ryssänmaalle.
Ennen kuin he hajottavat koko suomen, noilla valtavilla satojen miljardien uusilla velan otoillaan. Sillä vasurit ei koskaan maksa euroakaan velkoja takaisin, vaikka itse niitä nostavat hullun lailla.
Hallitus nurin heti uuteen hallitukseen järkimiehet, kokoomuksesta, perssuista, keskustasta ruotsalaisista ja kristillisistä. Näillä laitetaan Suomi laiva taas nousuntielle.
Kau-Ke- Anonyymi
Mutta kun ei Keskusta löydy järkimiehiä.?
- Anonyymi
Ei ole Niinistö maata Kekkosen tapaan kykenevä johtamaan,
Taidan vähän olla perillä johtamisen saloista.
Aito SOTILAS
- Anonyymi
Kekkonen sanoi: "Saatanan tunarit." Tiedoksi Orhoselle.
- Anonyymi
Orhonenhan on itse pankkopölhö. Längvits ei pysy piilossa vaikka kuinka yrittäisi. Samoin tuo sosialistin pelko ja rakkaus Haloskaa kohtaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orhonenhan on itse pankkopölhö. Längvits ei pysy piilossa vaikka kuinka yrittäisi. Samoin tuo sosialistin pelko ja rakkaus Haloskaa kohtaan.
Orhonen on järkimiehiä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Orhonen on järkimiehiä.
Pankkopölhö järkimies? Mistä Impivaarasta olet kotoisin?
- Anonyymi
SDP ei ole aineksia ministeriksi, eikä ministeri valintoihin, toveri piti valita.
- Anonyymi
Siten demarit ovat aina rekrytoineet, viimeistään kekkoslovakiasta alkaen. Heidän vakituiset valintakriteerit ovat punainen jäsenkirja, nepotismi ja strukturalismi.
- Anonyymi
Eikä mielikuvitusmajurista upseeriksi.
- Anonyymi
Kekkosen jälkeen ei ole ollut Presidenttiä, eikä Koiviston jälkeen presidentin valtaoikeuksia...
- Anonyymi
Jos Kekkonen olisi vielä vallassa, Halla-Ahoa ei olisi edes päästetty saliin. jos salaa olisi livahtanut, turvamiehet olisivat kantaneet ulos, sama koskisi kaiken maailman turtiaisia ja hakkaraisia, ne Kekkonen olisi laittanut linnaan, muttei omaansa.
- Anonyymi
Onko suvussanne esiintynyt mielenvikaisuutta teitä ennen.?
- Anonyymi
Kyllä jokaiselle hevoselle ajuri löytyy.
- Anonyymi
Elannon hevosmiehet on yhä lakossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei211361- 671295
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331251- 1081245
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671059- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94967Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 87880
- 45871
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66801Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50696- 43666
- 58653
- 70646
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087628Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123602- 67576
- 52574
