Almgren & Sankamo oy Kymenlaakson suurin lakiasiaintoimisto
Helmikuussa perustetusta yrityksestä kertoi Kouvolan Sanomat aprillipäivänä.
Almgren & Sankamo oy , perustettu uusi oy
30
6889
Vastaukset
- Anonyymi
Yritysjuuret juontavat 1980-luvulle. Yhtiön juuret yltävät Kotkassa vuoteen 1992, jolloin Veikko Almgren tuli toiseksi pääosakkaaksi Jukka Sankamon edellisellä vuosikymmenellä perustamaan yhtiöön.
Yhtiö toimi kommandiittiyhtiönä, mutta nyt yhtiömuoto on vaihtunut osakeyhtiöksi, jossa osakkeet on jaettu Jari Sotkan, Ville Mielosen, sekä Matti ja Jukka Sankamon kesken. Veikko Almgren ja Pekka Vanninen työskentelevät yhtiössä edelleen omistajien lisäksi. Uutena talousasiantuntijana joukkoon on liittynyt Jari Sotka pääkaupunkiseudulta.
Valoja ei sammutettu. Sotkan mukaan helmikuun yhtiöjärjestelyllä turvattiin yhtiön tulevaisuus, kun osakkeenomistajiksi saatiin nuorempaa väkeä. Sotka itse on 51-vuotias, Mielonen 39 ja Matti Sankamo 32.
Viime syksynä Suomen asianajajaliiton Kymen osastosta lähes joka kolmas oli 63-vuotias tai vanhempi.
Yritys ei kuulu Suomen asianajajaliittoon.- Anonyymi
Kotkalainen varatuomari Veikko Almgren pitää menestyksen lähtökohtana sitä, että työt tehdään hyvin
Salaaminen tyssäsi käräjäoikedessa. Saneeraushakemuksessa Arktos vaati asioiden laajaa ja pitkää 60 vuoden salassapitoa. Yhtiön asiamiehen, kotkalaisen varatuomari Veikko Almgrenin allekirjoittamassa vaatimuksessa vaadittiin jopa julkisten tilinpäätöstietojen salassapitoa.
2016 Kymenlaakson käräjäoikeuden päälliköksi Markku Almgrén
2015 - Vapaakirkon hallituksen väistyvä puheenjohtaja oik.lis., varatuomari Markku Almgrén kiitti Vapaakirkon vastuullisia ja seurakuntien edustajia
Lakitoimisto Carina Oy, Almgrén Markku Tapani, Hallituksen jäsen yksin
Lähde: Kaupparekisteri
Liikevaihto 2019 ,1000€ , Henkilöstö 1
Näillä mennään Kymenlaakso
- Anonyymi
Kiitti infosta, voit mennä.
- Anonyymi
Suomen Asianajajaliitto on asianajajalakiin perustuva julkisoikeudellinen yhteisö: liiton tarkoituksesta ja toiminnasta säädetään Suomen laissa. Asianajajaliitto ei ole asianajajien edunvalvontajärjestö, ammattiliitto, yrittäjäjärjestö eikä rekisteröity yhdistys.
Asianajajien perusarvot ovat lojaalisuus, riippumattomuus, esteettömyys, luottamuksellisuus ja kunniallisuus. Lisäksi liitto valvoo kaikkia asianajajia niin työssä kuin vapaa-aikana – arvot todellakin näkyvät arjen työssä.
Aloituksessa mainittu yritys ei ole Suomen Asianajajaliiton jäsen. - Anonyymi
Ihmetystä herättää miksi ei menestyvä yritys kuulu Suomen Asianajajaliittoon, säästösyistä vai ei työntekijät ole asianajajia?
- Anonyymi
Perustettu uusi oy. Olisvatpa älynneet vaihtaa samalla firman nimeä. Nollaus ja puhtaalta pöydältä.
Seläntakana savuaa kuitenkin. - Anonyymi
Yritys sponsoroi Muinaistulien Ilo tulitus tapahtumaa Vaakku ravintolassa nähtynä 29.8-20.
Juhlabuffi 39€ , Esiintyy mm IHME4SET. Jos pikkukankaisen tai juhlahumun johdosta missasit Vappupäivän Ihme4set keikan niin ei huolta!
MITKÄ BIISIT TOIVOISIT KUULEVASI? - Anonyymi
Sankamo järjestää kanta asiakkaille tänään ilotulituksen Muinastulien merkeissä .
Mukana myös Veikon kone. - Anonyymi
Katso tästä kenellä oli suuret ansiotulot Kymenlaaksossa vuonna 2019.
Kotkassa, Kouvolassa ja Helsingissä toimivan lakiasiaintoimiston
- toimitusjohtaja Veikko Almgren 442 379 euroa
-asioilla Sankamo Jukka Olavi Sankamo 409 349 €
Rikollisten auttamisella rikastut, joskus ei aina onnistu kuten kävi liimapuille Kemijärvellä tai Saweryn sadulle Kantasatamassa. Onhan näitä muutama muukin yksityisellä puolella. - Anonyymi
Asianajajaliitto on asianajajalakiin perustuva julkisoikeudellinen yhteisö, joka edistää toiminnallaan riippumattomien, ammattitaitoisten ja eettisesti moitteettomien oikeudellisten palveluiden saatavuutta – varallisuudesta ja asuinpaikasta riippumatta.
KOTKASSA TOIMIVAT LIITON JÄSENET LUOVAT VARMAA VASTUULLISUUTTA
Asianajotoimisto Johan Bardy
Asianajotoimisto Timo Böhme Ky
Asianajotoimisto Jussi Neuvonen
Asianajotoimisto Jari Tikka Ky
Ketjusta on poistettu 90 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5208836Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556096Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3565133Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664729Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984331Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664043SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1843912- 911838
- 1031384
- 47949