Minulla on ollut ongelmia vatsani toiminnan kanssa viimeisen vuoden ajan. Minulla ei ole tätä ennen koskaan ollut ongelmia vatsani toiminnan kanssa, mutta noin vuosi sitten aloin saamaan oudon hajuisia ilmavaivoja tyhjästä. Aluksi ajattelin, että vaivat häipyisivät itsestään pois hetken ajan päästä, mutta näin ei koskaan käynyt. Kyseinen vaiva on haitannut elämääni huomattavasti ja itseluottamukseni sekä elämän ilo on heikentynyt merkittävästi kyseisen vaivan vuoksi, enkä pysty nauttimaan elämästä enää samalla tavalla kuin ennen. En enää osaa esimerkiksi nauttia kavereiden kanssa olemisesta tai jumpassa käynnistä vatsani toiminnan vuoksi. En ole muuttanut ruokavaliotani ollenkaan eikä minulla ollut vaivojen alkaessa stressiä tai mitään muutakaan tavallisesta poikkeavaa. Kävin lääkärissä keskustelemassa asiasta, mutta minua ei otettu todesta ja asian sanottiin johtuvan ruokavaliostani. Onko jollakin muulla ollut samankaltaisia vaivoja ja mitä kautta kyseiseen vaivaan voisi saada apua. Kyseinen vaiva on henkilökohtainen, joten olen välttänyt siitä puhumista kavereiden sekä puolisoni kanssa. Kiitos kaikista vastauksista.
Vatsani toiminta
Anonyymi
1
484
Vastaukset
- Anonyymi
Matokuurille🐍
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rukoilimme Länsimuurilla 2000 vuoden jälkeen, Jumalamme oli antanut meille kaiken takaisin
Western Wall, In our Hands. 55th Para. https://www.youtube.com/watch?v=u4BJAppyCSo https://en.wikipedia.org/wiki/55th_232453Kerro kaivattusi
Jokin tapa/piirre mikä sinua viehättää ja mistä hän voisi myös tunnistaa itsensä.531733Saako kantaa asetta
Voiko olla koskaan kotelossa lonkalla ase.. Siis ei mikään luvaton ase. Johon on luvat. Esim luottamustoimessa, tai kaup111014Vakkuri puhuu että Suomi joutuu sotaan.
Hänen mukaansa asiantuntijat ovat yhtä mieltä että Suomi joutuu sotaan Venäjän kanssa. En tiedä kuinka lähellä se on, mu2951002- 259972
- 146893
- 56844
Mies mitä ajattelet naisista?
Kerro mitä ajatuksia nousee. Mitä naiset sinulle merkitsee? Sana on vapaa.110749- 46735
Mitä laitatte karjalanpiirakan päälle?
Voita tietenkin, mutta mitä muuta? Itse yleensä juustoa, jotain leikkelemakkaraa ja tuorekurkkua8718