Uutta koitosta uudenmaan loitosta!

Anonyymi

Raja on kiinni uudesta maasta itään länteen pohjoiseen!
Raja kuitenkin koittaa aueta sunnuntaihin tullessa.
Tämmöin voi sitten ajaa vaikka Hyvinkäältä Hämelinnaan tai vaikka Tampereelle helposti. Hämelinna olisi lähellä jossa voisi olla tai käydä. Uuuta koitosta uudenmaan loitosta niin pääsee kantahämenkin puolelle aina hangosta ivaloon ja utsjoesta nivalan kautta katajoelle! Kaikki käy mutta ensin uutta kotosta uudenmaan loitosta niin homma käy nimeen! Pääsee Suomen Kansa Ensin toimitus toittaa asioita maakuntiinkin!

3

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää pakkaansa. Kaikki on suunniteltu eteläherrain toimesta. Tästähän on kyse!

    • Anonyymi

      Tätä asiaa on ojennettu kahdella viisaimella, jotka koittaa korjata kaikenlaisia kotelojumeja tanakammiksi.
      Seinäkello viiraa, koska kosolti tullut yläpaukkuja sen vasempaan yläreunaan. Viisarit ovat pudonneet lattialle ja suoraan lupsahti laariin, jossa oli jyväjemmarin tapascot laitettuna sopivasti soseeseen! Tästä seuras lystikäs haarustin, jota kissa yritti ottaa kovalla otteellaan. Ja kun otti isotoonista urheilujuomaa niin katti lakos lateraalisesti maahan! Siitähän tässä nyt on kyse!

    • Anonyymi

      Sankaraa ja kuppia silleen! Hepsuli heijaa ja kippistä keikkaa! Kaikki heijaa ja hoijuu ja loijaa ihanasti silleen, ku keikuttaa kaviota kuppinsa eestä!
      Sankaraa!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan

      Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs
      Ikävä
      49
      1334
    2. Maskuliininen herrasmies

      Tekee aloitteen. 🌸
      Ikävä
      160
      1135
    3. Oletko valmis? Meidän tarinaan

      Rakastan sinua ❤️
      Ikävä
      61
      1017
    4. Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"

      Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli
      Maailman menoa
      198
      861
    5. Kiinni on siekkilän yliajaja

      Eilen illalla saatu kiinni Varsinais-Suomessa tämä henkilö.
      Mikkeli
      8
      842
    6. Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.

      Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää
      Ikävä
      27
      786
    7. Näyttävin pariskunta

      Ketkä lie tällä kylällä kääntää päät?
      Suomussalmi
      11
      779
    8. Ollaanko me tyhmiä mies?

      Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä
      Tunteet
      51
      771
    9. Kannattaako kaikki Abrahamilaiset uskonnot jättää?

      Ja seurata jotain ihan muuta?
      Hindulaisuus
      346
      748
    10. Kamalateltta

      Kalateltta... Kuivia,kylmiä, suolattomia muikkuja kalliiseen hintaa. Viimeinen kerta kun käyn syömässä tuolla. Edellise
      Kuhmo
      11
      711
    Aihe