Nyt voi Aku Ankat kohta lentää Euroilla ja halvalla löpöllä kohti eurooppaa ja
ja nauttia Euron suuresta ostovoimasta. Hakkarainen saattajineen voi lentää
edullisesti vaikka Colombiaan.
Päivän kysymys... Persupuolueelle, voi toki Ryssän trolli myös vastata.
Tuleeko Hakkaraisen lapsesta jos sellaiseen kykenee, niin suomalainen vai
Aku Ankka ?
Toinen päivän kysymys ? Voidaanko pakolaisia ja Afrikkalaisia kultttuuri
kouluttaa suomalaiseksi ?? Mitä siihen koulutukseen sisältyy ... saunomista,
vodkaa, tuohireppu ... Juutalaisten lätsä ? Leijonan karjunta ... se varmaan on
kuitenkin vähän aidompi Afrikkalaisilla ?
Joo... Mutta toi oli kiva toi öljyn hinta-romahdus. Monet kiinalaisyhtiöt ostaa
varmasti mittavasti öljy-futuureja ja lentelelvät halvalla. Reilusti alle 20 euroa
barrerilta. Finnairi voi ottaa markan käyttöön työntekijöiden palkanmaksuun,
niin saavat vähän tasoitettusta tuota rahan voimaa vastaan.
Kyllä kyllä se öljyn hinta vaikuttaa silloin, kun polttoainekulut on suuret isoissa
koneissa ja suhteessa kustannuksiin se tuo kilpailuetua pinempiin koneisiin.
Airbus 380 voi saada jatkotilauksia ...
Jumbit Taivaalle ! Aku Ankat pääsee halvalla matkalle,
2
55
Vastaukset
- Anonyymi
Euro romahtaa, kun lopunajan katastrofit pyyhkivät yli maan, tulee nälänhätää ja sotia.
Silloin eurolla ei saa mitään eikä tee mitään.
Toivottavasti siellä jossain sinulla on hyvä sosiaaliturva ja ruoka-apu, kun omaisuutesi ja rahasi menettää kaiken arvon.
Silloin lähdet häntä koipien välissä takaisin Suomeen, kuin tuhlaajapoika.
Aku Ankat ovat silloin vastassa ja vallassa ja he ovat päättäneet aloittaa laajat tutkinnat ja oikeudenkäynnit.
Se on kuitenkin hyvä uutinen, kun tulet takaisin, niin saatat päästä kurjuuden keskeltä suoraan linnaan asumaan.
Ajattele siis, kun palaat ja tunnustat syntisi, niin sinut puetaan ja vaatetetaan uudelleen, raita paita päälle ja saat oman huoneen linnassa ja saat syödä jälleen tarpeeksi ja terveellisesti.
Ei sinun tarvitse kerjätä ja jonottaa leipäjonoissa, saat astetta paremman vastaanoton. Toi on kuin Aku Ankasta toi sinun kirjoitus..... Otettu lainauksia myös
raamatusta ja sitten mielikuvitus on juossut aika lujaa.
Vieläkö olisit nimennyt itsesi poliisiksi ja oikeuslaitokseksi ja rahaministeriksi,
niin se olisi ollut ihan täydellinen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku604726Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362169Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti521743- 1841722
Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1661548Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.2811401Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2011242- 881169
- 2051146
- 651104