Mutta tällä kertaa ei itkut auta. Martinalla on nyt uusi parempi elämä.
Stefan haluaisi jo takaisin kotiin
Anonyymi
35820
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Hyvä kun jätti tuon huumepäisen rattijuopon.
Onneksi Stefan ei ehtinyt ajaa kännissä Isabellan päälle.
eiköhän pikkulapset ollu nukkumassa aamu yöllä. turha sotkea lapsia tähän asiaan.
marsullakin rattistuomio huumekäräjillä ollut sekä pahoinpitely tuomoi ja lähestymis kielto. turha leikkiä viatonta, kaikki tietää, narsun menneidyyden.
onhan marsullakin rattis tuomio, sekä pahoinpitelytuomio huumekäräjilläkin ollu, saanu lähestymiskiellon.
Stefu haluaisi takaisin Hankoon, mutta yksi syöpäläinen on sinne majoittunut. Menee poliisiasiaksi saada syöpäläinen ulos suvun huvilasta.
Ehkä Raidilla olisi käyttöä, sehän tehoaa syöpäläisiiin.
Onko Sofia majoittunut sinne?
Pääsee Bambi leikkimään Martin rotikoiden kanssa...
pitää kutsua tuholais torjujat niin kyllä, lähtee ludeet karkuun. kuin kuppa töölööstä.
Lokin saa liikkumaan, kun heittää sille silakan. Sillä välin vaihdattaa lukot. Eikös lokilla ole joku tv-esiintyminen tänään? Eli se pitäisi tehdä tänään.
enta jos pistää portaille uuden luxus laukun, sillä saa siipeilijän ulos.
saattaa marsulle tulla lähtö avokin asunnosta, samoin lendelta ja tuskin enää menemistä leville tai espanjan huvilalle. kaikki omaisuus ukon omistamia. maaru ei olista yhtään mitään. lähteekö auto alta saa itse ostaa vanhan ladan. senkin velaksi.
Mikä uusi elämä? Siellähän se Hangossa luuhaa. Eikö ihmisellä ole mitään ylpeyttä,että alentuu moiseen itsensä nolaamiseen. Kyllä normaalilla itsekunnioituksella varustettu ihminen todellakin eläisi sitä omaa elämäänsä,eikä loisisi exsänsä nurkissa.
Eiköhän tuo ole siellä Hangossa hoitamassa eristyksissä olevaa lastaan, kun sen isästä ei siihen ole. Varmaan muuttavat omaan kotiin viimeistään tämän koronan jälkeen.
Olisi varmasti hieno näky kun Stefan opettaisi lapsia kotona umpikännissä ja huumepöllyssä.
Opettaisi yhtä lasta. Vicke on Eskon ja Martinan lapsi.
Heh, Martinan koirat haukkaavat törröhuulen piskin yhtenä suupalana.
Mara saa varmaan ottaa rakkinsa mukaan siihen Jätkänsaaren kaksioon.
Hangossa on hevoset ja koirat jatkossakin. Kyllähän yhteiselo jatkuu jo lasten takia. Myös koirilla on hyvä olla Hangossa. Martina tulee olemaan tuttu näky Hangon tiluksilla jatkossakin.
Tuskinpa. Nyt on sen aikaa Hangossa, että saa uuden vuokraluukun käyttökuntoon. Stefan on harvinaisen kiltti ja ymmärtäväinen mies. Mutta onhan hän jaksanut tukea Martinaa pahoinpitely, rattijuopumus, pettämis, ajokortin menetyksen ja ulosottosotkujenkin aikana. Rajansa toki kaikella ja rajansa moisen jaksamisellakin.
Nytpäs herääkin kysymys että kumpi pariskunnasta, S vai M on hankkinut hepat, koirat ja tallit henkilökuntineen? Paljonkos vuokrakäytössä olevista kiinteistöistä (Hanko, Levi, Espanja) on Martinan rahoittamia?
Palstan kateellisia köllykkämahoja se itkettää pahasti.
Ihan kun et muka tietäisi. Stefu on ostanut tai suku on ostanut kaiken. Martinan omaisuus mahtuu trikoohousujen alle. Kalsareidenkin viimeinen osamaksuerä voi olla vielä maksamatta.
Edelleenkin Stefulla on Martinan kanssa VAIN yksi lapsi. Siis, Stefun lapsen EI lasten. Voi olla, ettei lapsi tuodaan Hankoon tai kaupunkikotiin ovelle, eikä Martinaa päästetä enää sisälle. Jos tulee lapsen yhteishuoltajuus, niin ei exää, jos on kovin riitainen, tarvitse enää kotiinsa päästää.
kaikki omaisuus avokin omaisuutta. loinen on vaan ollu ilmaisessa asunnossa eikä osaa edes arvostaa. aina kun on lokkeillut.
tuskin pahoinpitely tuomion saanut, rattijuoppo mutsi on kovaa valuuttaa huoltajana.
Vesalasta löytyy Martinan uuden paremman elämän luksuskaksio. Mutta miten hitolla se saadaan Stefun Hangon huvilasta ulos? Ovat jo kokeilleet saada lokkia ulos heittelemällä silakoita tien reunaan, mutta ei ole tullut ulos.
Tuo on nyt vähän vaiheessa että hyväksytäänkö Martina Vesala-seuran jäseneksi, kun on tuo elämämkolukin jäänyt hiukan kesken. Jäsenillähän pitää olla vahva elämänkoulutausta.
Joka tapauksessa, siellä se uusi parempi elämä Martinaa odottaa, ihanassa sosiaalihuollon hallinnoimassa kaksiossa.
Iltalehti "repäisi" ja kirjoitti tänään Stefun seikkailuista miljonäärinä männä vuosina.
onkos landella uutena isäntänä exä essi. muuten varmaan kävis, mutta sepukki omistaa koko landen lukaalin. ja hepposet.
Martina ei lähde Hangosta, se on selvä. Erokin on unohdettu jo viikon päästä. Ainakin Martinan puolelta. Miten ihmiset ei muista, että näin on jo monta kertaa aiemminkin käynyt. Isot ero-otsikot ja viikon päästä viimeistään ollaan kuin mitään ei olisi tapahtunutkaan.
Luuletko tosiaan,että M pystyy unohtaa Stefun Sofia seikkailut??? Ei ikinä. Toi oli katsos pahinta mitä se pysty tehdä.
Toivottavasti Martina ei ota tuota juopponarkkaria takaisin.
Kannattaa katsoa ja muistella menneitä. Eskon erotilitys löytyy You Tubesta Maria Veitola ohjelmasta. Esko on aika rikki siinä. Martina jätti vihityn aviomiehensä ja rikkoi perheen missä 1-vuotias lapsi. Karma...
Oikein hyvä muistutus. Se on se karma!
Onneksi Martina pääsi eroon piripää rattijuoposta. Nyt jo elämä hymyilee ja Martina kääntää elämänkirjastaan uuden lehden. Lasten tasapainoinen kasvatus ja ehkä uusi kesärakkaus tuovat uutta iloa elämään. Moni miljonääri on jo Martinaa vonkaamssa. Martinan hyvä tuuri, bisneosaaminen ja urheilullisuus kiukuttaa selvästi täällä näitä katkeria äityleitä, jotka kiusaavat Martinaa kuin koulukiusaajat. Heillä se elämä kulkee sitä normitaviksen rataa eikä sitä Martinan haukkuminen muuksi muuta. Nämä arvostelijat ovat usein yksinäisiä ihmisiä, joiden elämänsisältö on köyhä.