Kutsumattomat yövieraat

Anonyymi

Näin viime yönä unta, että asuimme kerrostalossa ja olimme nukkumassa. Äkkiä heräsin siihen, että parvekkeen kautta tuli 2 laitapuolen kulkijaa sisälle. Toinen oli nainen ja toinen mies. Koin turvattomuuden tunnetta, vaikka vieraat olivat rauhallisia. Pyysin heitä poistumaan tai soitan poliisit. Lopulta vieraat poistuivat. Sitten olikin jo seuraava yö. Heräsin keskellä yötä ja luulin nähneeni edellisenä yönä unta vieraista ja lähdin kysymään asiaa mieheltäni, joka ei nukkunut vieressäni. Luulin, että hän on keittiössä kun siellä oli joku, mutta siellä olikin tämä laitapuolen kulkija nainen. Kysyin missä mies on ja se laitapuolen kulkija mies olikin nukkumassa parisängyssä poikani vieressä. Unesta jäi hyvin ahdistava olo. Mitähän uni voisi tarkoittaa?

2

293

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Uni voi olla varoitus, kannatta seurata missä seurassa poika liikkuu ja onko hänen elämäänsä tulossa uusia tuttavuuksia. Keskustella vaaroista tuntemattomien ihmisten suhteen etenkin jos unessasi oli ahdistunut tunnelma. Makuuhuone voi kuvastaa monia asioita myös kuten lepoa, sairastumisia ja suhteita muihin ihmisiin. Intuitio ehkä yrittää kertoa sinulle jotakin lapsestasi ja myös itsesi tuntemattomista alueista.

      • Anonyymi

        Jatkos vielä edelliseen, sängyssä makaaminen unessa voi tarkoittaa jonkin asian paikoillaan polkemista ja asiaa jota et haluaisi käsitellä... ikäänkuin makoilee vain asian suhteen. Koetko, että poikasi on etäinen tai sinussa itsessäsi on tuntemattomia puolia, joita tämä tuntematon mies ja nainen kuvastaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      72
      4118
    2. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      57
      3803
    3. Surullista

      Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa
      Ikävä
      52
      2354
    4. Muuttunut käytös

      Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?
      Ikävä
      44
      2151
    5. Väkeä oli liikkeellä

      Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik
      Ähtäri
      36
      1925
    6. Oliko kiihkeä

      ensimmäinen yö?
      Ikävä
      49
      1829
    7. 99
      1616
    8. Kummallista

      Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?
      Sinkut
      55
      1593
    9. Miltä meidän

      Riidat näyttäisi ja mistä niitä voisi tulla?
      Ikävä
      48
      1582
    10. Ikävä Jii.

      Toivotko vielä näkemistä?
      Ikävä
      57
      1453
    Aihe