Hankki 180 kpl 520d xDrive'a ja reilu vuosi myöhemmin tuli konkurssi, kiäh kiäh kiäh. Lähitulevaisuudessa saa kustua ja paskannettua taksia halvalla.
Kajon pani tuulemaan
Anonyymi
18113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Juu ja koronan kaupanpälle. Kova oli yritys ja kunnon riskinottoa, tällaisia yrityksiä kyllä tarvitaan, mutta korona tappoi tämän firman, hiukan ihmettelen, mitä nauramista asiassa, Suomi velkaantuu tällähetkellä aivan sairaasti, yrityksiä/palkansaajia tarvitaan.
Kolmella Corolla Hybridillä saa jo vaihdossa yhden käytetyn Bemarin.
Jos Kajoni olisi hankkinut 180 Corolla hybridiä, yrityksen tila olisi nyt joku muu kuin konkurssi. Vaikka ei kait siinä. Konkurssi jakaa markkinoita uudelleen ja kilpailutilanne paranee.
mihinkä ne bematit menee myyntiin noin 150000km -200000km ajetut noin 7/2018 ostetut.kun ne markkinoille tuli takuu kohta loppu niitä saa 20000e kohta ostaa.
Olisiko ollut kyseessä leasing sopparilla hankitut autot?
Palautuu myyjälle.
markinoille ne menee 18000e kpl mitä niitä myyjä mitää.
siis myyjä ei kannata pitää kun takuu ohi 7/2020 halvalla saa jos nykyjään mikään on halpaa voi olla että kamux ostaa ne pois 15000e kpl ja myy ne 18000e kpl pois.
5 sarjan diesel bemareille ei paljon ole ostajia kulujen takia. Uuden auto on pääosin pieniä bensakoneita ja bensa-hybrideitä.
Ainakin käytetyn ostaja ottaa takkiin isoja summia
Veikkaan että Kuusankoskelle menee kaikki suoraan paalattavaksi. Ei noita kannata tielle laskea enää tuleen syttymään ja jatkeiksi liikennevammaisille.
missä niitä olisi myytävänä 2vuotiaat bmv onko tietoa onko kamuxsilla. ostavat leasin autoja.
Ketjuvikaisia kakslitrasia pitkärivi, maahantuojalle fiksattavaksi takkuuseen!!!!🤪🤪🤪🤪
Kamuxilla näyttää olevan myynnissä muutama 520D alle markkinahinnan. Lienevätköhän Saksasta uitettuja, ruuvattuja autoja?
Konkurssi ei johtunut autojen merkistä. Koko Suomi on lähes pysäytetty ja ihmiset eivät käytä palveluita entiseen malliin. Monia ahkeria yrittäjiä odottavat nälkävuodet jopa aivan kirjaimellisesti ja sinä kehtaat täällä ilkkua. Ala-arvoista käytöstä.
Ois ostanut edes oikeita bemmuja eikä noita mopo koneita, siinä yks syy konkurssiin.
Se että Volvot menee ohi mennen tullen motarilla ei anna tästä firmasta hyvää tietoa.
Volvo on lännen Pobeda.
Eikö ne tulekkaan Kiinasta kuten korunakin?
Kuka haluaa istua siihen GT malliin? Aivan järkyttävän näköinen auto.
Ylimaalaus maksaa myös jonkun verran. Vai onko ne teipattu?