Hätä kädessä vai vetelät housuissa

Anonyymi

Persut ovat uutterasti liittyneet eri kuntien. kaupunkien somen keskustelupqlstoille. Tiukkaa disinformaatiota sieltä tulee.
Osa haukku hallitusta, kun kansaa ei kyykytä Sipilän ja Orpon tapaan. Osa melskaa maahanmuutosta.
Valtavaa vihaa tursuaa.

10

1169

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persujen kirjoituksia lukiessa, mm. Iltalehden lukijoiden sivulla yms. niin ei voi muuta sanoa kuin, että "jos on lusikalla annettu, niin ei voi kauhalla vaatia".

    • Anonyymi

      Kaikkiha on mennyt kuin käsikirjoituksen mukaan mistä Persut ja muidenkin puolueiden konservatiivit varoittelivat.Valitettavasti.Jos maailma pyörii vielä muutaman vuoden päästä,niin valistunut veikkaukseni on että kyllä on melkoinen sekamelska.

      • Anonyymi

        Mikä on mennyt persujen ennustuksien mukaan? Ei mikään, hehän eivät ennusta etukäteen, vaan sitten kun joku on mennyt heidän mielestään vikaan. Ennustaminen jälkikäteen on todella helppoa.


    • Anonyymi

      Sattuipa silmään että S. Niinistö oli ehdottanut intiaanitervehdyksen käyttämistä itsenäisyyspäivän juhlissa. Milloinkahan persut kantavat kortensa kekoon ja ehdottavat natsi-saksan lanseeraamaa heil-tervehdystä. Sitä tulee muutenkin käytettyä talvisin kun kokeilee jotta tuleeko sieltä auton lämmityslaitteesta lämmintä ilmaa vai ei.

      • Anonyymi

        Vanhassa vara parempi


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Teksti kannattaa myös lukea ja linkit !


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      191
      7272
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      128
      3295
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1942
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      55
      1885
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      61
      1847
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1809
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      81
      1786
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1675
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1393
    Aihe