Jenkeissä Saabia pidetään paskana autona

Jenkeissä Saabilla on todella huono maine. Saabia pidetään automerkkinä joka on koko ajan rikki ja korjaukset maksavat kammottavan paljon. Ei ihme, että ostavat nyt Subaruja. Ne on teknisesti paljon parempia ja edistyksellisempiä.
72052
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mikähän se saab 9-2X oli alkuperältään...

Äänestä
  • Subaruhan se. GM muuten on siirtänyt autojen suunnitelun pois Ruotsista. Eivät kuulema osaa valmistaa voitolla kaupaksi meneviä tuotteita. Fuji suunnittelee uudet Saabit eli laittaa GM:n vehkeisiin teipit ym. hilut.

    Äänestä

  • Suburban kirjoitti:

    Subaruhan se. GM muuten on siirtänyt autojen suunnitelun pois Ruotsista. Eivät kuulema osaa valmistaa voitolla kaupaksi meneviä tuotteita. Fuji suunnittelee uudet Saabit eli laittaa GM:n vehkeisiin teipit ym. hilut.

    Äläpäs puhu sontaa.

    GM on vähentänyt suunnitteluporukkaa Ruotsissa, mutta "engineering"-väkeä on GM:llä Ruotissa edelleenkin silti yli 1300 henkeä - yli puolet siitä, mitä Trollhättanin tehtaalla tuotannon puolella!

    Joten väitteesi on aika vahvasti liioiteltu!

    Äänestä

Huu, tosi vakuuttava viesti! Hahha

Äänestä
  • sinun viestisi sopi hyvin, samaa tasoa.

    Äänestä

Saabit ovat hyviä autoja toisin kuin toyotat....

Jenkit vaan ovat tottuneet siihen että kaikki mitä ei saa korjattua lekalla on huonoja.

Äänestä

paluu entiseen,ysikutoset Saabithan kävi samanlaisella lätkätyksellä,kuin Subarut.(Tosin ei kai nyt sitä hemmetin boxeria sentään Saabiin tungeta.)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laatujenkki kirjoitti:

Jenkeissä Saabilla on todella huono maine. Saabia pidetään automerkkinä joka on koko ajan rikki ja korjaukset maksavat kammottavan paljon. Ei ihme, että ostavat nyt Subaruja. Ne on teknisesti paljon parempia ja edistyksellisempiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu