Ymmärrä hyvin presidentin lämpimät tunteet Kokoomuksen suuntaan mutta oliko tarpeellista mennä tai antaa Dagens Nyheterille sellainen lausunto, joka suoraan kohdistui Marinin vähättelyyn ja oman aseman korostamiseen, kyllä Suomessakin olisi löytynyt media, joka vain odottaa juuri tuota. Näyttää olevan hirvittävän vaikeaa hyväksyä nuorten naisten esiinmarssia politiikkaan, vanhojen herrojen valtaa horjuttamaan.
Luulin että vain Persut toimii kriisin aikana näin, erehdyin. Voin silti olla väärässä, tältä se nyt kuitenkin näyttää.
Luulin että vain Persut toimii kriisin aikana näin, erehdyin. Voin silti olla väärässä, tältä se nyt kuitenkin näyttää.
Vastaukset 55
Vanhimmat
Oli.
Koska Sauli on hiljakseen höpsähtämässä.
Ei pysy enää kontrolli.
Kylla jenni huoltaa kuntoon.
Höpö, höpö and höpö.
Totta.
Urakka työ
Kumpikohan oppii ensin puhumaan, Aaro vai Sauli?
Tätä ny jännitetään. Heeeheh!
toinen oppii puhumaan, toinen unohtaa oppimansa. nuorempi oppii pitämään housunsa kuivana, vanhempi ei sitä enää osaa.
Huono vertaus.
Ei sinänsä mitään Niinistöä vastaan vaikka ei nyt taustansa Kokoomuksen vuoksi ole ehkä ihan kansan pressa. Mutta nyt tulee hyvin esiin että potee oikeasti työn puutetta. Ei Niinistön pidä puuttua ja tuoda itseään esiin kun oikeat päättäjät oikeasti joutuu pohtimaan asioita koronaviruksen suhteen. Niinistö ei nyt varmasti ole se ensinmäinen asinatuntija joita päättäjien pitää kuulla ja jota kuuntelevat. Kukaan ei nyt yksin päätä mutta Niinistön ehkä pitäisi vain keskittyä omaan "kuninkaallisen" elämäänsä ja antaa lausuntoja olostaan joihinkin naistenlehtiin tai vastaaviin. Niinistö toki voi antaa lausuntoja että kyllä tästä selvitään mutta muuten hänen pitää jättää asioiden hoito muille.
Onneksi Sanna Marin on Suomen seuraava presidentti! Jo on aikakin saada Suomelle edustava, kielitaitoinen ja fiksu valtionjohtaja! Tervemenoa Sale ja muut kokkarit ja turhakkeet, nyt saadaan Suomeen viimeinkin kansainväliset mitat täyttävä johtaja, Sanna Marin!
Eläköön upea uusi nainen, valtiomme presidentti Sanna Marin!
Kyllä näin on!
Kansamme johtaja on upea Sanna Marin, sdp!
"Eläköön upea uusi nainen, valtiomme presidentti Sanna Marin!"
Pääasia ettei valehtele ja pakkoruotsita kuten Tarza.
Oma mielipiteeni on, että sopivin tällä hetkellä on Matti Vanhanen. En ajattele tässä puoluetta vaan henkilöä. Kokemusta on ja asiallisuutta ja rauhallisuutta, joita tarvitaan. Marin osoittaa tästä eteenpäin kykynsä...
Sauli on joutumassa totaalisesti vilttiketjuun.
vinttiketjuun :-)
Vai ihan ketjuun.
Ihminen vanhenee, niin Saulikin.
Malttaisi nyt olla päivönpolitiiksta sivussa, jäisi hyvä muisto hänen Pressa ajastaan....
Taustastaan ei irtipääse.
Tapetti on kiinni.
Demokraattien tiedetään olevan kieroja , pitkävihaisia ja suorastaan ihmisten henkeä uhkaavan vaarallisia, heiltä ei puutu"otsaa" tapaa ja tapattaa oman ja muiden maiden presidenttejä ja jopa omia pääministereitä. A, merkkel on kertonut lajitoverilleen, s, marinille, tulossa on jotain hyvin suurta, valmistaudu ylennykseen. Sen suuren ensimmäinen vaihe tulikin jo. 500- MILJARDIA, ja vedät nimen paperiin, näin merkkel ja marin. Mutta nyt näyttää olevan merkkelin kaskessa SITKEÄ KANTO , merkkelin eu:n kulotus ei meinaa millään onnistua, ongelmia on pohjolassa. SUPOn on nyt valpastuttava , JOS S: Niinistölle NYT tapahtuu jotain "arvaamatonta" meillä olisi marionetti alias kassaneiti presidenttinä ja ojentamassa lupaamansa kuitin merkkelille. SE OLISI TÄMÄN VALTAKUNNAN LOPPU. M. Vanhanen tuli ehkä liian myöhään kehiin , Joten SUPOlla on nyt iso vastuu. 500-miljardia on niin iso raha, että sillä saadaan todella pahaa jälkeä aikaan omantuntonsa ja moraalinsa myyneiden ja täysin häikäilemättömien rotta-politiikkojen mailmassa. Sen jälkeen hidasälyisten on tura sanoa, EI ME TÄTÄ tarkotettu eu-jäsenyydellä. Kun ihan kaik on män, koska ne vie kaivot ja kiviaidatkin. Ja tilalle tulee vieras kansa. Ei hitlerkään heti tappanut, se otti ensin ihmisestä kaiken hyödyn irti, "kun lehmä ei lypsä , niin tyhjä maitokannu......"
Eu-liittovaltion rakentajille tiedoksi. VELKA ON HYVÄ RENKI, MUTTA HUONO ISÄNTÄ. Mietippä tätä eu-pösilö. nämä evan ja sttk ekonomistit ym. on niitä tämänpäivän kirjanoppineita, heidän aivonsa rullaavat tuttua ja samaa rataa, ovat kaikki tyyni VAIN häntäkärpäsiä, rohkeus tai kyky uuden luontiin puuttuu , miljardi euroa on niin suuri rahamäärä, ettei sitä tajua kukaan, mitä sillä saa, millä helvetin mandaatilla joku merkkel puhuu 500- miljardista .. No sirpa pietikäinen ja henna virkkunen h.hautalasta nyt puhumattakaan,sen toki ymmärtävät, näille järjenjättiläisille se on tasku-tai viikkoraha . Suomelle se on lorun loppu,
Nyt taas kun kesä tulee niin Saulikin innostuu. Tosin kun kuuntelee niin pitäisi hänenkin keskittyä jo siihen että yöt juoksee pisillä ja päivät muistelee nimiä.
En yhdy presidentin moittimiseen. Mielestäni hän on ollut aivan hyvä presidentti. Kokoomustaustastaan huolimatta on toiminut hyvin, eikä aina kokoomuksen toiveiden mukaisesti. Ei minua ole haitannut presidentin esiintyminen - eikä hallitusta!
Vanhanen on tolkun mies. Persuista sellaisia saa etsiä kissojen ja koirien kanssa. Eikä silti löydy.
Miksei presidentti politikoisi? Presidentin virka on poliittinen tehtävä.
M. Vanhanen on seuraava presidentti. Olli Rehn, Jyrki Katainen. ovat niin sidottuja euroopanunioniin ja niin änkyröitä liittovaltion kannattajia, että ostetaan niille kreikan kasalaisuus. eivät olisi meidän Suomalaisten riesana ja UHKANA. No entä sitten s. marin, mitä siitä, kuka ja mikä se on? YLEN suosikki ja ylen ykkönen. EI MITÄÄN MUUTA.
Meinaatko, ettei sivari tai homo persuista pääse pressaksi?
"Perussuomalaiset on ylivoimasti Suomen paras puolue"
Kerro millä päätöksillä ja koska?
Demokraattien ehkä tuleva ehdokas jonka t.halonen presidenttinä ollessaan pisti kasvamaan korkoa Suomenpankkiin, niimpä niin korkoa laitettiin e. turpohuuli liikanen kasvamaan. MUTTA e. liikasella on vielä vanhat brysselin aikaiset RIKOKSET SELVITTÄMÄTTÄ Suomen kansalle. esimerkki. Samat rikokset oli ranskan presidentiksi pyrkivällä eu-vikamiehellä. RIKOKSET tulivat julkisuuteen kesken vaalikamppanijan. JA VAALIT OLIVAT HÄNEN KOHDALTAAN OHI, Samoin kävisie. turpohuuli liikasen. Nämä EU- VIRKAMIEHET palkkasivat omat vaimonsa konsultintehtäviin brysselissä, joille eu maksoi miljoonapalkkiot kuukausittain, RAHOJA NUO TYHJÄNTOIMITTAJAT EIVÄT OLE VIELÄKÄÄN PALAUTTANEET ja tuskin palauttavat, huomautan, suurempia rikollisia olivat näiden naisten aviomiehet, DEMOKRAATEILLA ON ERITTÄIN SUURI TAIPUMUS NEPOTISMIIN. Esimerkkinä pohjois-korea, clinttonin pariskunta ja tietysti t. halonen.
Persut laittaa varmaan Anon, Teuvon, hihhulin tai puppelin pressaehdokkaaksi? Tai kaipa kuitenkin tarjoilija Harha-ahon?
Aina valmiina.
Kun on kyse SUOMESTA ja sen KANSALAISISTA , En voisi kuvitella, neuvottelu tilannetta, että antaisin mandaattini kokomukselle, MUTTA EN MISSÄÄN TAPAUKSESSA , en syin suuremminkaan, luovuttaisi mandaattiani VIHERVASUREILLE, tuolle rupusakille, joka pyrkii poistamaan maiden rajat, ajaa euroopan liittovaltiota,yhteisiä veroja, yhteisiä velkoja ym. kuvottavaa. Sen sijaa tarkkanäköisenä olen oppinut luottamaan, S. Niinistöön ja M. Vanhaseen, Samoin luottamukseni J. Halla-ahoon ON horjumaton, Siinä on ne TOLKUNMIÄHET, tietysti ITSENI LISÄKSI. Tämä nelikkö. pistäisi Isänmaan asiat jarjestykseen, Ei Suomen tila nykyisellään VIELÄ kovin huono ole, mutta tilan huononemisen pysäyttäminen edellyttä vihervasurien =demokraattien siirtämisen nopeasti sivuun.
Sinä et ole tolkun miestä nähnytkään, Likinäköinen.
Ei arvostusta noin saa.
Mainio mies on hommisa.
Raidoista on vaikeaa päästä
Kiekkoillaan ja lauletaan.
Pian on helpompaa.
Kulkee mukana.
Polliitikon tehtävä.
Koko tyovaen pres.
Aina kuviin arvelemAan.
Työläisten ja porvareiden yhteinen presidentti on Sauli Niinistö.
Siis hänelle jatkokausi allekirjoittamalla kansalaisaloite:
https://www.kansalaisaloite.fi/fi/aloite/10498
Niin on miltä näyttää.
... tuota, öhöm.....
Kannatusilmoitusten keruu päättyi 13.9.2022. Ei tarpeeksi kannatusta. 10.000 nimeä ei riitä alkuunkaan.
Lisää olisi tarvittu 40.000 nimeä, jotta asia olisi voitu viedä eduskunnan käsiteltäväksi.
Täsmennän: Ei huono tulos tarkoita, että Niinistöä pidetään heikkona presidenttinä. Päinvastoin. Niinistöllä on kansan enemmisön tuki.
Tulos tarkoittaa, että kaksi kautta kuitenkin riittää, kuten perustuslaissa mainitaan.
Psn perässä.
Lämmin suhde.
Kohti orpolaa.
Hienoa tukea.
Erdogan oli kiva.
Autta ropoa
Kansainvälinen person.
Vallatonta
Voe, voe, tuen petea