Ainoa ratkaisu ongelmaan - siirtyminen sosialismiin!

Kapitalismi on täydellisesti epäonnistunut. Se ei kykene turvaamaan elämää kansalaisille vaan tuhoaa, tappaa ja murskaa kaiken arvokkaan. Menossa on ei ainoastaan kapitalismin kriisi vaan sen romahdus.
471
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kapitalismi on hidas tie kommunismiin. Tavallisen kansalaisen kannalta kun sillä ei ole eroa että omistaako kaiken totalitaristinen puolue vaiko yksityisomisteinen syndikaatti.

Äänestä
  • Näin se juuri on.

    Pienomistusta vihataan ja pyritään hävittämään sekä oikealta että vasemmalta. Siksi ei ole mikään ihme, että Haavisto myy Carunoita.

    Maatilojen kokoa on kasvatettu myös vihreiden tuella koko ajan, ruuan hinta ei tietenkään ole laskenut, mutta maaseutu köyhtyy pikku hiljaa.

    Äänestä

Varjojen liiga?

Äänestä

Suomen ei tarvitse enää siirtyä sosialismiin. Se on ollut siellä jo Kalevi Sorsan ajoista alkaen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kapitalismi on täydellisesti epäonnistunut. Se ei kykene turvaamaan elämää kansalaisille vaan tuhoaa, tappaa ja murskaa kaiken arvokkaan. Menossa on ei ainoastaan kapitalismin kriisi vaan sen romahdus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu