Mahdottoman komia ja komia on äänikin.

Aivan mahdottoman komia on poliisi ja mikä ääni kun laulaa.
Kyllä tuollaisesta poliisista voi olla ylpeä koko poliisilaitos. Vielä poliisin työkaverikin on varmasti yhtä symppis, kuin laulava työkaveri.

Tuollaisia voisi tässämaassa olla joka oksalla(maakunnissa) ainaskin yksi, joka poliisilaitosta kohden.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Muuta en osaa sanoa kuin että: Upea esitys, kiitos siitä ;)

Äänestä

Todella mahtava lauluääni ainutkertaista.
Kiitosten kera Oikein Hyvää jatkoa.

Äänestä

Kyllä on Petri komea mies samoin äänikin. Ammatista en sano mitään, onhan niitä kaikenlaisia.

Äänestä
  • Poliisin ammatti äärimmäisen tärkeä turvallisuutemme ja lain valvonnan takia. Poliisien palkassa pitäisi näkyä myös näkyä ammatin arvostus.
    Petrus on myös loistava laulaja,ei tollaisia joka pitäjässä ole,kyllä Oulussa saavat olla ylpeitä komeasta ja lahjakkaasta tenoripoliisistaan.
    Taitaa kenties joku oopperatalo pian alkaa kosia siitä solistia itselleen.

    Äänestä

Suuren suosion saanut esitys kautta maailman n1,5miljoonaa katsojaa se on paljon.
Kyseessä on hyvä esitys ja esittäjänä poliisi .
Ihmisillä on kaipuu turvautua hädässä johonkin ja jos se on poliisi hyvä niin
kaikkialla maailmassa ei ole niin.

Äänestä

No tuskin kautta maailman, venäläiset tykkää kun laulaa venäläisen kappaleen.

Äänestä

Ei yksi kerta riitä kuunnella kohta ennätystä pukkaa hipoo 2miljoon x

Äänestä

Vaan+onko+saanut+yhtään+rosvoa+kiinni?+Oletettavasti+ei+ole+ja+olemme+maksaneet+tyhjästä+sille+korkeata+palkkaa.+Yövuorolisäkin+on+100+%,+teollisuudessa+muutama+euro.+Ainakaan+minä+en+ole+saanut+Oulussa+yhtään+poliisia+kiinnostumaan+minua+vastaan+tehdyistä+rikoksista.+Pelkkiä+persereikiä+ovat,+ei+kai+sinne+muita+otetakaan+eikä+sinne+muut+hakeudukaan.+Tunsin+kouluaikana+yhden,+josta+tuli+sittemmin+polliisi.+Oli+aina+hyökkäämässä+toisten+kimppuun+tappelemaan.+Yllättäin+aina+takaapäin+hyökkäsi.+Onneksi+olin+pari+vuotta+vanhempi+ja+pärjäsin.

Äänestä
  • Täys nolla poliisina

    Äänestä

Kyllähän tuo laulaa osaa, mutta vanha on jo ja korkea ikä näkyy kyllä jo olemuksessa ja ulkonäössä. Tietty jos papparaisista tykkää niin sitten ...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Aivan mahdottoman komia on poliisi ja mikä ääni kun laulaa.
Kyllä tuollaisesta poliisista voi olla ylpeä koko poliisilaitos. Vielä poliisin työkaverikin on varmasti yhtä symppis, kuin laulava työkaveri.

Tuollaisia voisi tässämaassa olla joka oksalla(maakunnissa) ainaskin yksi, joka poliisilaitosta kohden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu