näin niin voi tietysti. Mutta jos se ei tuo tyydytystä kuitenkaan siihen mikä tietynlainen perustarve tuntuu olevan. Ei ajatella vain itseään vaan olla hyvä toiselle ja tehdä asioita muitakin ajatellen. Outoa, mutta totta ja se tuntuu joskus niin turhauttavalta kun ei..
Jos ihminen voi olla
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Aika iso osa noista jotka kuvittelevat päänsä sisällä olevansa hyviä ihmisiä toisille ovat juuri sitä päinvastaista. Eivätkä he tajua sitä millään. Se tekee heistä erittäin rasittavia ihmisiä.
Ällöttävän omakehuinen viesti. Muut on niin huonoja ja sä niin täydellinen.
No olipa taas outo kommentti. No täällä tähän on kyllä jo tottunut.
Kerro missä kohtaa tässä nostettiin itseään muiden yläpuolelle? Mietin kyllä nyt miksi edes kysyn... pitäisi varmaan eka perustella tuo oma näkemys mutta en jaksa kun ei sinun kaltainen omilla aivoilla tajua ja vaikka selventäisin niin sinun kaltainen unohtaisi sen aivan varmasti.
Vaikutat aika tyhmältä ja ylimieliseltä. Sori nyt ja en ollut tuo ensimmäinen sun vastaukseen kommentoija.. ehkä olen aloittaja ja ehkä en. Mutta välillä jo ihmetyttää mitä hemmetiä ihmisten päässä liikkuu? No anomyyni palstalla voi tietysti aivopierrä mennen ja tullen.
Missä oli perustelu..? Et vaikuta kovin välkyltä sinäkään... aikuinen osaa perustella.
No mitä sinä olet perustellut? Piikikkäitä hyökkäyksiä vain tyhjillä argumenteillä. Niitä nyt osaa kaikki.
Missä oli piikikäs hyökkäys? Ja minä kysyin muuten ensimmäisenä perustelua...
Eikö tuo ensimmäinen vastaus jo ollut periaatteessa sellainen tai otinko sen liian henkilökohtaisesti? Eli olen ihminen joka kuvittelen olevan hyvä., mutta olenkin juuri päinvastainen ja rasittava.
Näin on
Ei tuu mitteen tämmösestä hommasta
Jos kuvittelloo liikoja ittestiän
Tai sittän just ei kuvittele....
Ei tajuakkaan tähän aikoon kuusta juur mitteen....
Otit selkeästi liian henkilökohtaisesti ja kerroit samalla olevasi ihan täysi paska. Oikeasti ja aidosti hyvä ihminen ei ota tuollaisesta itseensä.
On turhauttavvee juu....
Loppus jo vaikka kuukaudet
Ei keste tämmöstä kippuu
Eikö siihen auta mikään lääke lievittävästi?