Hmm, eli meidän ongelmamme olisi tällainen: Perinteinen mies päällä-nainen alla -asento ei vain ota onnistuakseen. Se ei vain pysy sisällä, vaan luiskahtaa aina ulos (eikä ongelmana ole se etteikö miehellä seisoisi kunnolla). Mistähän ihmeestä voisi johtua? Ollaan yritetty monenlaista pientä asentomuutosta (mies enemmän polvillaan, vähemmän polvillaan jne.) mutta eipä vain auta. Voisiko asiaan vaikuttaa pituusero (mies lähemmäs kaksimetrinen, minä vain noin 160 cm)? Olisiko kellään mitään vinkkejä millä tämän ihan perusasennon saisi onnistumaan?
Lähetyssaarnaaja ei onnistu
9
9680
Vastaukset
ainoastaan liian pienestä kullista.Sama vika rahikaisella jokaisen naisen kanssa,homma menee vitunmoiseksi säheältämiseksi perinteisessä läh.saarnaajassa.Se auttaa että nainen vääntää pepun melkein irti patjasta samaan tyyliin kun siinä variaatiossa missä naisen jalat on miehen olkapäillä.Sad but true mutta ilman isoa kalua jotku asennot ei vaan oikein onnaa.
- Ja kyllä onnaa
tarvittaessa kaksi... Jo Päätalon Kalle tunsi tämän tekniikan ammoisina aikoinaan.
- nainen792
No ikävä kyllä sehän johtuu pienestä pilistä ja ilmeisesti erittäin pienestä jos noin käy. Se on surullista mutta muuta syytä en keksi.Koittakaa muuta asentoa
- Kalle Kulli
Olette molemmat kyljellään toisianne päin.
Toinen käsi on molemmilla vapaana vaikka mihin tahansa (vaikka pitelemään Ilta-Sanomia näköetäisyydellä).
Jos tykkää naisen rinnoista niin on hyvät näköalat tässä asennossa ja jos tykkää niitä hyväillä niin sekin käy mukavasti.
Ei rasita kumpaakaan.
Ei haittaa pituuserot ja pää-asia, ei käy voimien päälle ja lyhytkin kulli teoriani mukaan pysyy sisällä.
Jos molemmat olette vatsakkaita niin teoriani mukaan sekään ei haittaa tässä asennossa mutta suutella ette voi kun joututte pitämään isojen vatsojenne takia toisienne pusuhuulia niin kaukana toisistaan.
Kokeilkaa ystävät hyvät!- Kalle Kulli
Joko kävitte hässimässä?
Miten kävi?
Kokeilitteko ehdottamaani asentoa?
Miten sujui?
NO MITEN KÄVI????????
KERTOKAA!!!!!!!!!!!!!
SAANKO TULLA NÄYTTÄMÄÄN???
(Tuun jos sull`on hyvän näköinen eukko ja muutenhan en tuliskaan!!!)
- Maya
Kiitosta vain, vaikka osa vastauksista tuntuikin olevan jo siinä hyvän maun rajoilla.. Mieheni vehje ei kyllä tässä tapauksessa ole mitenkään erikoisen pieni (18 cm) että sekään tuskin ongelmana on. Muut asennot kyllä toimivat hyvin, tässä vain jokin mättää.
- mies 37
Täytyy olla kokemuksen puutetta. Lähetyssaarnaaja on kyllä niitä helpoimpia asentoja. Myös liian kova vauhti voi olla ongelmana. Kyllä se siitä kun tarpeeksi harjoittelee niin oppii pitämään vehkeen sisällä.
- Jarmo.Pohto
Maya! Jos lähetyssaarnaaja ei onnistu, vaikka miehelläsi on iso kalu, veikkaan, että sinulla on ns. takavagina. Jos seisot alasti jalat yhdessä, näkyykö vaginasi edestä vai takaa? Veikkaan, että takaa. Jos näkyy kuitenkin edestä, vaginasi käytävä saattaa olla kulmaltaan sellainen, että penetraatio onnistuu paremmin takaa. Kasvotusten-asentoja kannattaa kokeilla: olet selälläsi, nostat jalkasi miehesi olalle, ja hän tulee sinuun polvillaan. Tarvittaessa tyyny pakaroiden alle. Mestareiden asento on Roomalainen: olet selälläsi keskivartalo sängyn reunalla, miehesi on lattialla polvillaan, nostaa jalkasi olalleen ja tunkeutuu sinuun. Siinä voi rauhassa myös kokeilla eri kulmia, jos miehesi laittaa kätensä pakaroidesi alla ja nostaa ja laskee sinua hitaasti yhdynnän aikana.
- ylöspäin
jos vain makaat rentona paikallaan, ei asento onnistu. käännä lantiota ylöspäin ja levitä jalkoja tarpeeksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2042995Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391570Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus921422- 881322
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e401246Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1481186Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121148Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze119979Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89902Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44783