TÄMÄ MIES PUHUU KUIN VANHAT SANOO KUIN TOISEN MIEHEN PERSEESTÄ PUOLUEENSA PIIKKIIN. SÄÄLI PIDIN ENNEN JÄRKI JÄTKÄNÄ MUTTA EN ENÄÄN.
VOI TAVIO MITÄ
4
84
Vastaukset
- Anonyymi
Suurin osa persuista on turhakkeita.
- Anonyymi
Persut on lähteneet eduskuntaan pitämään hauskaa. Kun perskutaralla saa puheenvuoron niin muilla puoluetovereilla on lystiä vieressä. Osasitpa sanoa veemäisesti. Nauretaan, hymyillään ,möläytellää. Hymyt hyytyy kun tulee vastaus.
Kansa puhuu myöhemmin näille tavioille, hakkaraisille, öljyseikeille, sivareille,purraisijoille ja ketä niitä nyt onkaan. Olin aivan unohtaa hutisaari kasvamassa eussa korkoa presidentiksi. - Anonyymi
NYT TÄMÄ HERRA TURTIAINEN NYT ON SINUN TILAISUUS ANSAITA PIKKUISEN KUNNIOITUSTA MINU SILMISSÄ JONKA OLET MENETTÄNYT. SIIS 04.06.2020 SIIS TAVIO TEE OIKEIN.
- Anonyymi
05.06.2020 - kiitos TAVIO hoidid asian oikein kuten perus-suomalaisten eduskunta ryhmä. jatkaa noin ja ilman mamutusta ja ennakkoluuloja.. jokaisella on tarina eikä se välttämäti ole kaikilla Helppo ,,.- suvaitaan myös muita ja Rakennetaan yhdessä hyvinvointi SUOMEA.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522075
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3301274Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.911166- 1491055
- 35928
- 67919
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31859Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59797Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta23796Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46759