Ei ole rakkautta tai normaalia ihastusta vuodesta ja päivästä toiseen kirjoitella täällä. Itsellenikin olit sellainen, mutta ymmärsin sen johtuvan tyytymättömyydestä elämääni. Toivon, että sinäkin paranet. :)
Olen vain pakkoajatus
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Entäs jos on ollut alle puoli vuotta? Onko vielä normaalia?
Enpä tiedä. Kaikki muisteluni kun perustuu siihen tulevaisuudenkuvaan/odotukseen, että tapaisimme uudestaan ja viihtyisimme entistä paremmin yhdessä. Onko pakkoajatus odottaa ja muistella odotellessaan? Olin mä täältä jo vuosia pois välissä kun ei ollut toivoakaan häntä nähdä irl. Kohta taas on:)
Pdottele sinä bellojaas ..😆
Toi on totta!
Ei ole normaalia kirjoitella edes kuukautta täällä ilman, että mitään tapahtuu, mutta on normaalia rakastua ja ajatella häntä pitkäänkin jos toinen antaa vastakaikua, mutta jos ei, niin kyllähän se pakkomielteestä puhuu. Itseäni ärsytti se, että kun olin rakastunut ihmiseen joista muilla oli sanomista, niin tuli kommenteja olet tyytymätön elämääsi ja siksi ajattelet häntä vaikka itse tiesin, että olin oikeasti rakastunut.
Näin koronan aikaan tämä on monelle paikka avata ajatuksia, kun toiselle ei voi sanoa niitä kasvotusten.
Hän ei ole pakkoajatus. Voihan sitä kirjoittaa vuidesta toiseen, jos rakastaa. Harmi jos minä olin vain pakkoajatus. :(
Olet aika onneton trollaaja ja vielä onnettomampi tunnistaja. Mä tunnistan sut huomattavasti paremmin kuin mitä sinä minut.
Kertoo mielestäni aaaaaaaika paaaaaaljon sinun älykkyydestäsi...
Kerropa kuka aloittaja on kun kerran tunnistit.
Joku joka yrittää mustamaalata toista henkilöä. En ole edellinen kommentoija
Se pilaisi hauskuuden jos kertoisin.
Voi sitä jättää osallistumattakin.
Entä jos olet tunnistanut väärin? Tai jos ylipäätään kuvittelet hänen trollaavan täällä vaikkei edes tee niin?
Siis aloittajalla ja tällä toisella on molemmilla sama pakkoajatus toisesta? Ja kirjoitatte täällä, vaikka voisitte edes panna. Surkeaa. Veikkaan, että trolli.
No älä ny helevetissä, meinaakko että olos muka trolli, eikö tämä tarina muka tee järkeä hä turhaanko koulun penkkiä kulutin
Kertoisitko kenelle tämä on?