tipatta tottakai, reipasta ja raitista päivää kaikille tasapuolisesti
290305 tiistai
kjorma
221005
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Antabuksen avulla tipatonna tallustan. Viinaa varoen kaljaa kaihtaen. Entistä ehompana.
Hyvää raitista päivää samanhenkisille!
Huomenia!
Pyhätyöt tuli kuitattua ja vapaapäivät alkoi.
Välillä sitä mietiskelee mennyttä elämää ja rahan kulutusta, että juopotellessa ei mikään ollut kallista, mutta fyrkat kulu samaa tahtia miten vauhti oli päällä.Nyt sitä raittiutta yrittäen on tullut kitupiikiksi ja ei raaski ostaa mitään tai katselee hintoja toisella silmällä.
Näin se maailma muuttuu, kun selvinpäin asioita ajattelee, mutta kännissä kyllä tapahtu enemmän asioita, ehkä ei aina niin positiivisia, mutta onpahan kiikkustuolissakin muisteltavaa.
Kyllä se balanssissa kulkeminen olisi ehkä parasta, mutta meistä kaikista ei näköjään siihen ole ja päivä kerrallaan tässä pitää taapertaa.
Päivänjatkoa t.Tuju
vaikka näinkin taas siideriunta mutta se on menneen talven lunta...
Tipatta,tipatta,niinhän tuo vilahti pääsiäinenkin...
On Näreet
Edelleen tipattomana minäkin.Ilmottaudun.t entinen pörri,uutta nimeä mietin.
tipattomana tulin töistä tänäänkin.Eikä pyörä kääntynyt kapakkaan.Epäilenkin että pyörässäni oli joku vika aikaisemmin.
Olen ajatellut samaa asiaa, että pyörässä se vika täytyy olla, vaikka nöyrästi se odottaa kapakan edessä, mutta ohjaus vikuroi pois lähdettäessä.
Täytyy kait vaihtaa merkkiä.
pyörän vaihtoa.Minä tein sen kaksivuotta sitte.Ja se pyörä vasta venkura oli.Mutta nyt tämä sama härveli on täysin muuttanut tapansa.Millähän palstalla kyselis että mitä on tapahtunut pyörälleni?
lemmikit häätyy antaumuksella kasvattaa ja opettaa talon tavoille , pyörä myös
on tuokin nyt reilua.Syytellä pyörää joka ei osaa puolustautua.Jos vaihdat merkkiä,niin ota sit sellainen kolmipyöräinen.Ne ei vikuroi niin paljoa.
Sano nyt sinäkin jotain tohon mun nimi juttuun.t pörri
yksi elämän viisaus.Empä tuota itse tajunut.On vissiin aivot pehmenneet.Millainen isäntä sellainen jne.
Tänään tuli sitten 1kk:ausi täyteen tipattomana.
Meidän talossa ei edes hanat enää tiputa, on täälä niin tipatonta!
Onneksi ja terveydeksi olkoon.Siitä on hyvä jatkaa.Ei muuta ko tzemppiä.
Ootteko mun kavereita jos vaihdan nimeksi Hilma-tai Vilma-täti?
katselinpa minäkin tuon naisten alkoholismi ohjelman.En kyllä oikein itseäni tunnistanut siitä,mutta kaipa sitä sitten jonkunlainen juoppo on jos alkoholia käyttää en tiedä.
Terv.edel.pörri
Aivan sama mitä nimeä käytät, kavereita ollaan vaikka nimesi on mikä.
Hilima on soma nimi kellehyvänsä , varsinkin pörrille
Sinusta hohkaa aina sama aito ihminen.Nikin vaihto ei varmaan asiaa muuta.Ainoat jotka siihen voivat reakoida ovat nämä "yläluokan" viereis kärsivät.
no,odottelen tuleeko muita ehdotuksia vielä.katsotaan mikä suussa sulavammin kääntyy.
Teillä on näköjään täällä tänään ollut pyörä ongelmia.paras on sellainen kolmipyöräinen,niinkuin pikkulapsilla.t pörri
Sepä se.pakkohan mun on teille kertoo jos nimee vaihdan.noille toisille sen ei luulis kuuluvan pätkääkään,mutta eiköhän sieltä taas jotain kommentteja jossain rivien välissä ole.Alan jo pikku hiljaa siihen tottumaan.Katsos,ajattelin jos joku hilma vilma tois vähän arvokkuutta,ei olis niin lapsellinen nimi.no joo.t pörri
Hemmetti, että jaksan ihmetellä miksi jengin pitää käydä julistamassa nettifoorumilla jokaista uutta raitista päiväänsä. Kirjoittaisitte enemmin vaikka sisältöä omaavaa tekstiä ja herättäisitte vaikkapa juuri sitä keskustelemista, jossa tässä on kysymys.
Olette julistuksissanne välillä kuin mitäkin pahaisia kiihkouskovaisia.
Eikö se riitä, että voi henkilökohtaisella tasolla tuntea tyytyväisyyttä? Ei se muiden maailma siitä parane.
teillä on se AA-kerhonne, jossa saatte märehtiä näitä raittiuspäiviä ja ahdistuksianne ihan tarpeeksi.