Vaikka on laittanut tilauksen yhteydessä, että paketti tulisi postiautomaattiin S-Markettiin niin posti vie sen K-Ruokapalettiin eli Postiin. Sama juttu, jos on laittanut paketin Tokmannin postiaitomaattiin. Miksiköhän näin? Kai posti osaa lukea?
Miksi posti vie paketit väärään psikkaa?
9
197
Vastaukset
- Anonyymi
Jos automaatti on täynnä muiden paketteja, niin posti "uudelleenohjaa" paketit johonkin muualle, kysymättä vastaanottajalta tietenkin.
- Anonyymi
Vika on laiskoissa itsekkäissä asiakkaissa, jotka eivät heti nouda pakettejaan lokeroautomaateista, vaan jättävät ne lojumaan niihin päiväkausiksi. Max noutoaika pitäisi pudottaa kahdeki päiväksi. Sitten alkaa juosta 2€ päivävuokra.
- Anonyymi
Eikse oo parempi että saat sen heti postista kuin että vietäis varastoon odottamaan pakettiautomaatin tyhjenemistä?!
- Anonyymi
Tämä tapaus ei ole Mänttästä, mutta kommentoisin vaan sen verran, että meillä pakettiautomaati on kävelymatkan päässä, mutta jos sen joutuu Postista hakemaan, niin sinne on neljä kilometriä.
- Anonyymi
Vähä hirveetä. Siellä mänttilässä kaikki smartpostit kävely matka päässä
- Anonyymi
Hyvin toimii posti Kuopiossa.....ihan sama mitä laitat toimitusosoitteeksi (keskustan postin, keskustan automaatin), niin aina haet paketin jostain keskustan ulkopuolelta..... olen ajellut jopa 14 km paketin perässä pitkin taajamia.....ei edes postimerkin kokoisen torin ja keskustan ympärille saada hankittua niin paljon automaatteja, että riittävät.....ja asiakkaassahan se vika on, jonka vuoksi asiakasta voi kyykyttää ja asiakkaan pitää maksaa lisää, jotta saa pakettinsa perille.
Please......voisiko jokin asian hallitseva tehdä kansalaisaloitteen, jolla lopetetaan tämä postin pelleily pakettiohjausten kanssa ja vaaditaan hankkimaan edes näitä automaatteja riittävästi!
Tämän tason suunnittelu on tapahtunut johtoportaassa....kun väki on potkittu pihalle ja sammuttavat viimeistenkin postitoimistojen valot, niin pääkonttori ei taida pullistella älystä...viime päivien uutisoinnin perusteella jää ainakin enemmän aikaa kauneushoitoihin veronmaksajien varoilla....lienee sama VTV tarkastanut postin toimintojakin ja punakynä käynyt. - Anonyymi
Sain kerran postilta matkakorvausta siitä, kun pakettini ei tullutkaan pyytämääni pakettiautomaattiin, vaan jouduin hakemaan sen kauempaa. No eihän se montaa euroa ollut, mutta periaatteesta jos kaikki laittaisivat korvausvaatimuksen siitä, kun joutuvat juoksemaan tilaamiensa lähetysten perässä . . .
- Anonyymi
Samoin. Mutta laitoin matkakulut vain bussikyydin mukaan, olis ehkä pitänyt laittaa oman auton kulujen mukaan.
- Anonyymi
up
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3534112Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1303652Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92371Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei82200Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1471835- 1181769
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181748Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241379Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1481030Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79915