Heippa! Olen miettinyt muuttoa Nivalan saratielle, mutta kuullut huonoa siellä asuvista ihmisistä. Vuokrat ainakin olisivat halpoja, ja olisi hyvällä paikalla mutta onko kannattavaa? Millaista porukkaa siellä nykyään asuu?
Nivalan saratie
9
2248
Vastaukset
- Anonyymi
päihdeongelmaisia mutta muitakin mutta varaudu pyhää arkea voi olla juopottelu juhlia örinää ja musiikkia ei kiva jos pitää aamulla mennä töihin.
- Anonyymi
Mistäs tämmönen huhu on peräisin? Ehkä vuonna kypärä ja kirves on näin ollut, mutta nykyään siellä asuu ihan työssä käyviä fiksuja aikuisia, sekä fiksuja nuoria opiskelijoita. Enkä menisi yleistämään, että päihdeongelmallisia, jos siellä joku on perseillyt päihteitten kanssa. Se ei tarkoita, että siellä kaikki on päihdeongelmallisia. Nivalan vuokrakodilta kannattaa kysyä asumiseen liittyvistä asioista ennemmin, kun menee kuuntelemaan huhu puheita. Joten kannattaa katkaista huhuilta siivet jo tässä vaiheessa.
- Anonyymi
Riippuu mihin niistä rivitaloista. On siellä muitakin rivareita kuin surullisen kuuluisa "sarajevo"
- Anonyymi
Voi kauhistus. Onko siellä nähty humalainen ja muitakin ihmisiä. En menis sinne asumaan, vaan piiloutuisin metsään.
- Anonyymi
Onko samat naamat mitä kaksi vuotta sitten, siis silloin kun tämä aloitus on tehty?
Nivalassa on paljon ns. hidasta sakkia, joten jälki ja ennen kaikkea meteli on sen mukaista.
- Anonyymi
onks sielä anteliaita misuja ?
- Anonyymi
Ei nivalassa oo ku eestaas räälläävää öykkäriä.
- Anonyymi
Sielä nistit asuu. Jos sinulla on skeittilautaa isompaa pihalla niin varmasti pistävät paskaksi.
- Anonyymi
Siis ihan loisto paikka. Tosi viihtyisä ja kodikas! Väki kuin yhtä suurta perhettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998