Onko huumeongelmia paljonkin Joensuussa?

12-13 nuoret lähtevät huumepolulle.

Entinen narkomaani kertoo, kannattaa lukea.
Hyvää tietoa muutenkin korona-aikana.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d0efb486-ad1b-4494-b1ac-7fb660223646
965
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Vastuu on kotona ei yhteiskunnalla.

Äänestä
  • Niin on, mutta hyvä kotien lukea tää juttu.
    Kaiikihan alkaa kodeista.
    Yhteiskunta tulee sitten apuun kun kodit eivät hoida asioita.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Niin on, mutta hyvä kotien lukea tää juttu.
    Kaiikihan alkaa kodeista.
    Yhteiskunta tulee sitten apuun kun kodit eivät hoida asioita.

    Nämä tulevat narkkari äpärät ovat yh sossupummien tuotosta joten minkäänlaista kotikasvatusta ei ole!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Nämä tulevat narkkari äpärät ovat yh sossupummien tuotosta joten minkäänlaista kotikasvatusta ei ole!

    Paskapuhetta. Narkkarit tulee yhtä lailla duunareitten ja rikkaiden hyväosaisten perheistä.

    Äänestä

Niinhän ne tekevät, ja joensuu on suomen amfetamiini pääkaupunki. Joten mietippä sitä kun lapsesi vetää amfee ja tekee rikoksia. Kannattiko elää joensuussa ,suomen amfetamiin mekassa

Äänestä
  • Mekka ja mekka :D täällä päin amfetamiini on niin huonolaatuista että tekijät ei meinaa saada tuomioita koska amfetamiini tuomioissa katsotaan määrän lisäksi vahvuutta.Joensuu on monesti huumeiden osalta kuivuuden mekka siksi moni käyttäjä muuttaa etelään.

    Äänestä

Ostoskeskusten yläkerrat ja syrjäisemmät uloskäynnit kandeis poliisien tsekata, miksei vanhempienkin.

Äänestä

Huume ongelmia ei pitäisi olla ollenkaan Joensuun piirikunnassa. Huumeongelmat ovat Helsingissä, jossa vihreillä on valtaa. Tosin vihreä valta pyrkii laajentumaan muihin kaupunkeihin, jopa Lappiin yksittäis tapauksina, mikä on erittäin valitettavaa.
Vihreän rikollisuuden maahan Suomi jo on, johtuen Halosen globaalista kehityksestä.
Viina, huumeet ja pakolaiset. Jaetaan rahaa, tehdään petoksia, huijataan, keinotellaan ,varastetaan, tapetaan ja levitetään tauteja. Valtionkin talous kuralla, velka tapissa, duunarit lakkoilee, työttömyys puolimiljoonaa työtöntä

Äänestä
  • no,
    ompas sitä maalaisliiton wannabe-natsia,
    ahistanut kauhiasti,
    heti aamusta,
    mene hoitoon,
    niin sulla ja ympäristölläsi on helpompi olla...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

12-13 nuoret lähtevät huumepolulle.

Entinen narkomaani kertoo, kannattaa lukea.
Hyvää tietoa muutenkin korona-aikana.

https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/d0efb486-ad1b-4494-b1ac-7fb660223646

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu