Korona suojautuminen mahdotonta Halpa Hallissa, kun myyjät suoltaa tavaraa niin ettei asiakkaat ehdi pakata. Siinä sitten monta ihmistä kassan päässä vierekkäin touhuaa. Yksi kassa käytössä ja jono pitkä. Välejä ei pysty pitämään. Kassat aina tympeentyneen näkösenä. Ei ole ollut kauppakonsernilla sen vertaa rahaa, että ois tympeentyneet työntekijät fleksejen taa laittanut. Valmiiksi ei vihtitä tavaroita pusseihin laittaa ruuhkassa, eikä missään muussakaan vaiheessa, niinkuin muualla tehdään.
Halpa Hallin kassat
12
1064
Vastaukset
- Anonyymi
Tuo on kyllä raivostuttavaa että yleensä vain yksi kassa käytössä ja seki hoitaa postin puolenkin. Käytäs useamminkin hoohoossa mutta ei jaksa jonotella. Haetaan sitte eväät sokkarista ja vaatteet tilataan netistä, kaikki muu tokmannilta.
- Anonyymi
Aivan oikein kirjoitettu.hyvä.halpa hallissa ei palvelu pelaa millään lailla.ja kärtiysiä myyjiä.
- Anonyymi
uskovaisia ovat myyjät,ovat vaan tympääntyneet tavallisiin iloisiin ja vaapaanpiin elämään katsoviin ihmisiin,kotona on vain kirjallisuutena raamattu,paneppa kohalles tavallinen iloinen asiakas.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
uskovaisia ovat myyjät,ovat vaan tympääntyneet tavallisiin iloisiin ja vaapaanpiin elämään katsoviin ihmisiin,kotona on vain kirjallisuutena raamattu,paneppa kohalles tavallinen iloinen asiakas.
Ja pannaan vaikka ei haluttaskaa, hymyile siinä sitte kassalla.
- Anonyymi
Se Hollanti on kiva mutta se silmälasinen vaaleatukka ei ole kohtelias ollenkaan.
- Anonyymi
Nyt on Halpa Hallissa nuukuus iskenyt, kun saippuaakaan ei enää käsienpesu paikalle raaskita laittaa, käsidesistä nyt puhumattakaan. Kassat ei pidä paussia yhtään, tavaraa tungetaan laarit täyteen. Eikö voi myyjä huomatessaan ruuhka suman tulevan, ja ihmisten joutuvan väkisin pakkautumaan liika lähekkäin kassan päässä alkaa laittaan tavaroita suoraan pussiin viivakoodin vedettyään. Onko liikaa vaadittu? Hymyilyä voi myös opetella.
- Anonyymi
Eipä kiinnosta asiointi enää .eilen kauheen pitkä kassa jono. eikä turva väliä ollenkaan.yksi kassa eikä mitään kiirettä hälyttää toista kassaa vaikka hyllyn takana oli kaksi myyjää juoruamassa.
- Anonyymi
Vaalea nainen kassalla joutaisi vaikka eläkkeelle.
- Anonyymi
Kaikki Halpiksen kassat on mukavia, ystävällisiä ja auttavaisia parhaansa mukaan. Hekin tekevät vain työtään, joka sekin on haastellista nykyisenä aikana.
Käsi sydämellä, kuka jaksaa päivästä toiseen olla hymyilevä ja ystävällinen ihmisille, jotka itse saattavat olla tylyjä ja epäystävällisiä?
Kannattaa arvostaa näitä arjen sankareita, jotka asettavat itsensä alttiiksi jokaisena työpäivänään.
Elintarvike- ja terveydenhuollossa olevia kannattaa arvostaa. Ilman heitä emme tulisi toimeen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kaikki Halpiksen kassat on mukavia, ystävällisiä ja auttavaisia parhaansa mukaan. Hekin tekevät vain työtään, joka sekin on haastellista nykyisenä aikana.
Käsi sydämellä, kuka jaksaa päivästä toiseen olla hymyilevä ja ystävällinen ihmisille, jotka itse saattavat olla tylyjä ja epäystävällisiä?
Kannattaa arvostaa näitä arjen sankareita, jotka asettavat itsensä alttiiksi jokaisena työpäivänään.
Elintarvike- ja terveydenhuollossa olevia kannattaa arvostaa. Ilman heitä emme tulisi toimeen.Tässähän se syy on miksi homma ei toimi. Ette ota palautetta rakentavasti vastaan vaan länkytätte ja vatkaatte. Puolusteletta ihtiänne ja ohitatte aiheellisen kritiikin. Ylpeänä nokka pystyssä kassalla ja hyllyjen välissä pyörittä. Jonoa sen kymmenen asiakkaan verran mutta tepä vaan juoruatte ja välttelette töitä.
- Anonyymi
Ja tuo ei pidä paikkaansa.taidat olla työntekijä.
- Anonyymi
Siis haloo! Onko nyt näin, etteivät asiakkaat voi kommentoida positiivisessa mielessä ollenkaan?:O Ainakin itseeni on aina Halpa-Hallissa autettu, jos olen apua tarvinnut. Oma haasteensa on kun postin palveluja joutuvat myös hoitamaan kassatyön ohella. Hyvin olen saanut aina postiasiat hoidettua siitä huolimatta. Henkilökunnan vähyys ei varmaankaan ole heidän vikansa. Kiva kauppa ja monipuolinen. Asioinut oon jo Kustaa Vaasankadun ajoilta, eli siitä asti kun ensimmäinen Halpa-Halli avautui. Oisko muitakin, jotka muistavat noita aikoja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun443116Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081907Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171890Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si771655- 181502
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431388- 261322
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901309Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1091132UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1081120