Rikosilmoitus moderaattorista

Joutuu valtion asettaman lain mukaan vihapuheen ja nettikiusaamisen takia maksaan sakkoja 100 000 euroa. Oikeammin suomi24:n pitäisi se maksaa muttA moderoija on vastuussa alueestaan joten hän on maksaja kun ei puutu vaan tekee sitä itse
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Se kirjoittaa vpn kautta

Äänestä
  • Kalavelkoja....<3

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Joutuu valtion asettaman lain mukaan vihapuheen ja nettikiusaamisen takia maksaan sakkoja 100 000 euroa. Oikeammin suomi24:n pitäisi se maksaa muttA moderoija on vastuussa alueestaan joten hän on maksaja kun ei puutu vaan tekee sitä itse

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu