Varokaa liikenteessä

Tänään 24.4 20 kaksi ilmeisesti karanteenista karannutta mummoa ylitti tietä vanhan Agrimarketin kohdalla (ei suojatiellä). Suoratie oli vajaan 10m päässä. Toinen meinasi vielä jäädä hölmöttämään keskelle tietä kun tulin autolla. Samalla reissulla Kaavintiellä vastaan tuleva auto meinasi kääntää minun kaistalle. Kaikkea se korona teettää.
15651
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Samaiset mummot sini ja puna takkiset ovat luulleet olevansa autoja vahvempia kun suoraan auton eteen loikkivat jo aikaisemminkin. Kyllä vanhuksillekkin joku laki luulisi löytyvän kun korona karanteeni ei tepsi kun eivät pysy kotonaan.

Äänestä
  • onko toinen pitempi vaalee ja toinen lyhyt tumma?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    onko toinen pitempi vaalee ja toinen lyhyt tumma?

    Joo samaiset on, luulisi jo osaavan liikkua tuossa iässä vai onko kevät hulluus iskenyt heihin...

    Äänestä

  • Tunsitko mummot henkilökohtaisesti ja tiesit että ovat sairastuneet koronaan. Muutenhan ei määrätä karanteeniin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tunsitko mummot henkilökohtaisesti ja tiesit että ovat sairastuneet koronaan. Muutenhan ei määrätä karanteeniin.

    tunsin molemmat, toinen on sekaisin kun ajelee polkupyörällä ja välillä kävelee vuorotellen sama on jatkunut jo usean muunkin mukaan pitkään.... Korona tai hoitopaikka voi olla edessä jos eivät rauhoitu kun pitäisi pysyä kotona ettei rasitu vanhukset.

    Äänestä

Samaiset ikäihmiset ovat jo säikytelleet autoilijoita pitkän aikaa, ennen koronaa.

Äänestä

Outoja on liikkujat Outokummussa on useita ketjuja kummista kulkijoista.
Ei ole haitannut vaikka välillä polkupyörällä sotkee kun viimeistä päivää tuo toinen mummo.

Äänestä
  • taitaa olla ongelmat henkisiä tuollakin pyörämummolla, vaikka kuntoa piisaa muille jakaa...

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    taitaa olla ongelmat henkisiä tuollakin pyörämummolla, vaikka kuntoa piisaa muille jakaa...

    Niinhän se menee mutta autoja pitäisi tajuta väistää eikä hölmöttää

    Äänestä

Kaikki kumpulaiset yhtäaikaa ulkona, ruuhkahan siitä tulee.

Äänestä
  • elä rupee kansaa kiihottamaan muuten tulee rapsut

    Äänestä

Mikset ajanut näiden ikähenkilöiden yli,porho.

Äänestä
  • Totta kai olisin jos olisin kerennyt, älä huoli tulee uusia kertoja vielä!

    Äänestä

Mustolassa eräs naikkonen on jo saanut porttarin K-marketiin, kun kehuskellut saaneensa altistuneelta työkaveriltaan koronan. Ei kuulemma pääse testeihin, vaikka omioen sanojensa mukaan ollut 2 viikkoa räkätaudissa. Onko tuolla koronalla julkisesti kehuskelu silti laillista? Nyt pitäisi ihan varalta ilmoittaa keskustan kauppoihin tuosta vastuuttomasti käyttäytyvästä naisesta!!

Äänestä
  • Mietuun ottamaan kuvia tuosta naisesta kun menee kaupan ovesta sisälle ja laitan naamakirja ryhmääni kuvan. Olen tarttunut ajakohtaisiin aiheisiin nopealla temmolla, voin saada tykkäyksiä olenhan kuvannut paljon kaupunkini epäkohtia. Pitäisikö lähettää energiajuomaa katuremontin tekijöille että pääsisivät ajelemaan taas koneitaan terät ylhäällä, odotan innoissaan milloin tyhjän työn työmaa alkaa kylällä pölyä siirretään eri kohtaan.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Tänään 24.4 20 kaksi ilmeisesti karanteenista karannutta mummoa ylitti tietä vanhan Agrimarketin kohdalla (ei suojatiellä). Suoratie oli vajaan 10m päässä. Toinen meinasi vielä jäädä hölmöttämään keskelle tietä kun tulin autolla. Samalla reissulla Kaavintiellä vastaan tuleva auto meinasi kääntää minun kaistalle. Kaikkea se korona teettää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu