Mutta onneksi meillä täällä Pyhtäällä saa loistavaa palvelua siitä huolimatta. Omalta osaltani en voi puhua kuin ruokakaupoista,kun en ole muita palveluja käyttänyt.Mutta sekä Salessa että Siltiksessä on mukava asioida,koska siellä on aina iloinen ja miellyttävä henkilökunta palvelemassa.Etenkin nyt on tärkeää että arvostamme paikkakunnan yrityksiä!
Korona rajoittaa elämää
6
466
Vastaukset
- Anonyymi
Kaupat, kahvilat, uusi ravintola, apteekit ym palvelevat ilolla meitä pyhtääläisiä, joskus näkyy myös Kotkalaisia kauppojen parkkialueella.
- Anonyymi
Niin, joskus saapi tälläinen hiljainen herrasmies jopa pillua.
- Anonyymi
Harvakseen ilmeisesti, kun oikein pitää mainostaa.
- Anonyymi
Jos Huutjärven alueelta, niin hattua nostan.
- Anonyymi
17.02.2021 alkaa Kotkassa ajanvarauspalvelu ja pian sen jälkeen varmasti Pyhtäälläkin. Heinäkuun loppuun mennessä kaikki rokotukset on annettu.
- Anonyymi
Jos ja kun toinen talo rakennetaan huutjärven rannalle, ostan pikkukaksion toisesta kerroksesta, ilmansuunta etelä.
Meri, järvi, kaupat, ravintola, loistava uimapaikka, hiekkakuopan kuntopolku ymym
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään22821015Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen964214Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu782946Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv512203Temutatko ?
Ostatko kiinalaisista verkkokaupoista halpaa tavaraa tai vaatteita ja miksi? Siksi että on kiva ostaa kun halvalla saa?1981848Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2891632Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1361577Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?731561Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1691509Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S151393