Siis mallissa volvo s60 2016 awd on minulle tuntematon avaimen näköinen esine hanskalokeron vasemmassa reunassa ihan kuin Avain lukossa. Siinä on merkitys ylös-suunta eli up. Siitä lähtee kaksi johtoa. Käsikirjassa ei ole mainintaa. Auto on ollut minulla kaksi kuukautta, joten en ole oikein kerennyt perehtymään vielä siihen.
Avain hanskalokerossa
9
1045
Vastaukset
- Anonyymi
Arvaus, olisiko etuturvatyynyn poiskytkentä?
- Anonyymi
Turvatyyny poistetaan kojalaudan päässä olevilla kytkimillä. Ajattelen, että turvallisuuteen tuo mainitsemani "avain" tuskin liittyy, kun siitä ei ole mainintaa erikseen. Luulin, että se voisi liittyä hanskalokeron valoon, mutta enpä huomannut vaikutusta.
- Anonyymi
Volvon sivuilta löytyy tuki/ohjekirjat, uskosin löytyvän ohjeet tuohonkin.
- Anonyymi
Uusavuttomuuteen vaikea löytää apua, parasta, että menet lähimmälle Volvo jälleenmyyjän luo ja avaa suhde sinun, volvon ja oma huoltomiehen pyhään kolminaisuuteen.
Huoltomies on, kuin paras ystäväsi, hän tuntee autosi ja sinut parhaiten ja aina on apu lähellä sinua, hän opastaa sinut kädestä pitäen uuden Volvosi salohin...
Turvallista matka, Volvo.
- Anonyymi
Saattaisi olla gsm-modeemi, jonka avulla pääset vaikkapa navigoimaan ellei autossa ole erikseen aktivoitua navia.
- Anonyymi
Autossa on navigointi ja volvo on call- systeemi. Toki menen Volvolle, mutta ihan äsken hoksasin tuon avaimen. Pitää kysyä, kun menen vaihdattamaan renkaat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Autossa on navigointi ja volvo on call- systeemi. Toki menen Volvolle, mutta ihan äsken hoksasin tuon avaimen. Pitää kysyä, kun menen vaihdattamaan renkaat.
Voi olla hätäavain joka käy kuskin oveen?
Kannattaa oikeasti kurkata ohjekirjan sisältö.
- Anonyymi
Kära bror! Den nyckeln du tror är SIM-kortplatsen. Tack för ditt intresse!
Oy Volvo Ab, Bär Kyllenhammar - Anonyymi
Kun lastenistuinta käytetään etupenkillä, käännetään avaimen reijästä?😝😝😝😝
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien2203279- 582776
Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk172419Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I192396Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve631869Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841830Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva401802Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro161779Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.841622Mietin sua liikaa
Mietin nytkin sitä, että millaista se olisi tulla kotiin, kun sinä olisit täällä vastassa. Tai niin päin, että sinä tuli65945