Ruotsinlaivat toivat ensin Koronaviruksen Turkuun , nyt tulee Nuuskaa tonneittain

Anonyymi

Aina kun on mahdollisuus laittomuuteen sen tuomia mahdollisuuksia hyödynnetään.
Arviolta satoja kiloja nuuskaa tuodaan laivoilla jokaista rekkaa kohden, Ruotsista Turkuun rahdin mukana per laiva . Jopa Poliisi on Rajavartioiden kanssa mahdollistanut kannattavan liiketoiminnan jatkumisen ja kehittämisen. Myös laivojen miehistön ikioikeutettuna oikeutena tuoda varsin suuren määrän nuuskaa maahan , " omaan käyttöön" on sallittu jatkua.

Tätä huoltovarmuudella tuettua nuuskan maahantuontia ei voi perustella mitenkään , vaan siihen olisi rehellisen viranomaisen puututtava mitä pikimiten.

Katkeruus Helsingissä nostattaa merimiehissä kapinamielialaa saavutetun edun heikkenemisestä , koska vain Turun linjalla voi rikastua. Siksi Varustamoyhdistys on suostunut työehtosopimuksen vastaisiin laivakohtaisten työehtosopimusten vaihtoihin. Näin toimii huoltovarmuus , kuten mustapörssi, Ministeri Harakka antaa lisää rahaa laittomaan nuuskakauppaan.

5

126

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Raja Tornion alueella vuotaa ja virus etenee nuuskan lailla. Ohisalo nukkuu Helsingissä.
      Kauppa käy ja nyt yrittäjät ilman BF tukea yrittää pärjätä , mukaanlukien kyläkauppias joka sai 100 000 euroa BF tukea. Miksi viranomaiset ei vaadi rehellisyyttä yrityksiltä?

    • Anonyymi

      Ohisalon tulisi mennä katsomaan mitä huoltovarmuuslaivat tuovat satamaan Turussa , viinaa ja nuuskaa ,sillä suomi elää.
      Kannattaako nuuskakauppaa tukea verovarin kun se on myös laitonta?

    • Anonyymi

      Halvita nuuskaa on nyt saatavissa Naantalista , ero Turkuun noin20%.
      Saatavissa myös isompia eriä sovittaessa suoraan toimittajan kanssa , kertoo toimittaja.
      Vaasan hinnat ei kykene kilpailemaan mitenkään näiden hintojen kanssa.

      • mulle voisi toimittaa saloon kanssa pari tornia/kk vakituiseen sitä naantalin nuuskaa kun alkaa loppumaan omiiin tarpeisiin tuodut tornit nyt. vakituinen osto olisi joka KK.


    • Anonyymi

      Eirassa oleva sairaala jakaa merimiesten terveystodistuksia nuuskankuljettajille , joita varustamo palkkaa. Voiko olla totta meeeriaura???

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      150
      1799
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      12
      1661
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      30
      1252
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      193
      1171
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      92
      1131
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      74
      1021
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      351
      961
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      849
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      811
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      806
    Aihe