Muistaako ketään Vermuntilan Tempon?
Kuinka moni vermuntilan tempon pelimiehistä pääsi pelaamaan liigaan?
Vermuntilan Tempo jääkiekkoseura
9
498
Vastaukset
- Anonyymi
No muistaa toki. Liigaan pääsystä en tiedä, siis pelaajista, mutta projekti oli ehkä suuruuden hulluutta. Toki siihen aikaan moni muukin pieni paikkakunta vastaavia sanoisiko älyttömyyksiä. Suurin osa halleista ei ole enää jääkiekkoilijoiden käytössä.
Ei otettu huomioon, että hallin ylläpitokustannukset olivat liian isot pienille seuroille. Lopullinen niitti oli, kun rauma rakensi hallin pitkäjärven kuntoilualueella ja näin ollen ei vuokrannut hallivuoroja vermuntilasta. Nykyään halli on romuttamo Virtasen käytössä, taisi Pasi ostaa hallin. Se oli sitä talkoo aikaa se. - Anonyymi
Juha Vode Voutilainen mahto pelata muutaman kauden Lahden Pelikaansseissa?
- Anonyymi
Ei mahtanu pelata lahden pelikaaneissa. Sillä on vaan ollu lahden pelikaanien takki päällä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mahtanu pelata lahden pelikaaneissa. Sillä on vaan ollu lahden pelikaanien takki päällä.
Miks olis pelikaanien takki päällä jos ei ole palannu pelikaaneissa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mahtanu pelata lahden pelikaaneissa. Sillä on vaan ollu lahden pelikaanien takki päällä.
Miks sillä sitten oli pelikaanssien takki päällä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miks sillä sitten oli pelikaanssien takki päällä?
Niin miksei ollut Lukon takki??
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niin miksei ollut Lukon takki??
Ei pelannu Lukossa.
- Anonyymi
Muistaakseni Teemu selänne pelasi siellä jonkun aikaa ja en tiedä mihin sitten joutui..
- Anonyymi
Meni myymään ilmalämpöpumppuja ja grillikotia Ultimatemarketiin Ketolan Vellun kanssa ja teki kunnon tilin. Nykyään kasvissyöjä ja toimii kansanuutisten kolumnistina salanimellä Teukka Salama.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658