Ei saa edes hävitä...

Anonyymi

...niin paljon kuin haluaisi. Perkeleen holhousyhteiskunta;)

'' Hyvä Etuasiakkaamme,

Sisäministeriö on antanut asetuksen nopearytmisen rahapelaamisen tappiorajojen madaltamisesta koronaepidemiasta johtuvan poikkeustilanteen vuoksi. Asetuksessa linjattu muutos koskee tiettyjä Veikkauksen verkkopalvelussa pelattavissa olevia nopearytmisiä pelejä, joiden pelaaminen edellyttää kuukausi- ja vuorokausikohtaisen tappiorajan asettamista.

Tappiorajat madalletaan viranomaispäätöksellä poikkeustilanteen ajaksi

Nopearytmisten pelien kaikille pakolliset maksimitappiorajat madalletaan sisäministeriön asetuksella poikkeustilanteen ajaksi niin, että kuukausikohtainen tappioraja madalletaan 2 000 eurosta 500 euroon ja päiväkohtainen raja 1 000 eurosta 500 euroon.

Tappiorajat koskevat pelaamista veikkaus.fi:ssä sekä Veikkauksen sovelluksella ja ovat yhteiset seuraaville peleille: nettiarvat, automaattipelit, eBingo, pöytäpelit (ei pokeri) sekä Tähdenlento.

Tappiorajat madalletaan viranomaispäätöksen mukaisesti 1.5.2020 alkaen. Poikkeustilannetta koskeva asetus on voimassa 30.9.2020 saakka. Tämän jälkeen tappiorajat palautetaan automaattisesti aiemmin asettamallesi tasolle, 30.4.2020 tilanteen mukaisesti. Mikäli teet muutoksia tappiorajoihisi poikkeustilanteen aikana 1.5.-30.9., asettamasi rajat säilyvät myös poikkeustilanteen päätyttyä.

Jos asettamasi tappiorajat ovat viranomaisrajoja pienemmät, poikkeustilanteella ei ole vaikutusta pelirajoihisi.''

1

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi tätä onnea, taas pääsee häviämään:))))

      ''Avaamme omat pelipaikkamme (Casino Helsinki, Feel Vegasit ja Pelaamot) perjantaina 26.6. ja hajasijoitetut automaattimme (mm. kaupoissa, kioskeissa, liikenneasemilla ja ravintoloissa) keskiviikkona 15.7.2020.''

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      84
      1719
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      272
      1595
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      288
      1373
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      170
      1299
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      57
      915
    6. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      48
      881
    7. 66
      874
    8. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      66
      873
    9. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      861
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      48
      838
    Aihe