Moikka! Onko kenelläkään kokemusta: Kun kaataa astianpesukoneeseen jauhetta posket alkaa kuumottamaan?
Aine sisältää: Sodium Carbonate,Sodium Silicate,Sodium Carbonate Peroxide,Sodium Citrate,Sodium Metasilicate,Sodium Acrylic Acid/MA Copolymer,TAEDSubtilisin,Amylase,Trisodium Dicarboxymethyl Alaninate.
konetisikiaine
3
94
Vastaukset
- Anonyymi
Patologi näkee kuulemma sisuskaluista, jos astiat on vainajan kodissa pesty astianpesukoneessa.
- Anonyymi
Vaihda konetiskiaineesi kapselimalliseksi. Noissa pesuaine on suljettu tiiviiseen muovin näköiseen kuoreen (liukenee vedessä) eikä pesuaineen allergisoivia aineita pääse ilmaan. Vain hajua tulee jonkinverran, mutta altistus on hyvin lyhyt kun kapselin laittaa koneeseen.
Tuolle toiselle kirjoittajalle muistutus että tiskikone huuhtelee tiskit niin huolellisesti ettei pesuainejäämiä jää astioihin. Mutta pitää huomioida että pestävät astiat ovat konepesukelpoisia, esimerkiksi puisia välineitä ei saa pestä astianpesukoneessa.- Anonyymi
Kiitos paljon! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 123169
- 181801
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit191642En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m321555- 731553
- 231511
- 281360
Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91334Hyvää Huomenta Rakas Neiti
Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies111284Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui341262