8.4.2020 veikkasin viimeksi Ruotsin raveja. 20 euroa oli yleensä päivä panos eri peleihin ennen koronaa. Palautusprosentti heitteli paljon, mutta kuukaudessa harvoin pääsin edes omilleni. Mitä nyt 25 vuotta on tullut hakattua rahaa kansanterveydelle. Joskus laskin tappioita, paljon oli kertynyt. Eli nyt on tullut 300 euroa sitä kuuluisaa säästöä. Olen oikein siirtänyt rahat eri tilille ja seurannut rahamäärän kasvua. Eli on koronasta jotain hyötyä. Jos nyt vuoden olisi pelaamatta, kertyisi 7300 euroa tilille. Saas nähdä miten äijän käy.
Yllättävää
5
83
Vastaukset
- Anonyymi
Ei vieläkään vedon vetoa, ihana tunne. Rahaa säästyy, vitutus vähentynyt, ei enää yks` väärin ketutusta. Kannattaa kokeilla. Ihana rauha.
- Anonyymi
Aattelepa omalle kohalle jos olisit aloittanut vastaavan säästöprojektin jo heti aikuisuuden kynnyksellä työuran alettua. Elämänlaatu ja henkinen tila olisi koko ajan parempi ja kypsemmissä kympeissä olisi jo varaa herkutellakin kerran vuodessa Fazerin sinisellä.
"Annoin pikkusormen, se vei koko käden..." - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Aattelepa omalle kohalle jos olisit aloittanut vastaavan säästöprojektin jo heti aikuisuuden kynnyksellä työuran alettua. Elämänlaatu ja henkinen tila olisi koko ajan parempi ja kypsemmissä kympeissä olisi jo varaa herkutellakin kerran vuodessa Fazerin sinisellä.
"Annoin pikkusormen, se vei koko käden..."No eipä kuule harmita - en matkusta, en tarvitse mitään ylimääräistä tavaraa enkä tykkää suklaasta.
Terveisin Taavetti2
- Anonyymi
''Jos nyt vuoden olisi pelaamatta, kertyisi 7300 euroa tilille''
Nyt sinun kannattaa ehdottomasti nostaa summaa jonka jätät pelaamatta.
Esim. tonni kuukaudessa tarkoittaa12 000€ vuodessa pelkkää voittoa.- Anonyymi
Mitä jos palkka tai eläke tai palstalaisten kyseen ollen sosiaalietuudet on alle tonni kuukaudessa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1031665
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1271442En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k851284- 621163
The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut101038Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1111009Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall213806Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57773- 122743
Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20718