anteeksi, ei musta oo mihinkään :((
Ja taas mä mokasin
Anonyymi
30146
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
virheet vain korostavat sinun piirteitäsi. =)
:) Mä vaan jänskättelen niin paljon että ilmaisen asioita vähän hölmösti välillä ja sitten myös unohtelen juttuja. Jälkeenpäin kyllä sitten tajuan kaiken ja sit nolottaa :D
Me ollaan vain ihmisiä, älä huoli:) ei haittaa
Kiitti <3
Mitäs sä nyt sitten teit?
Tässä sulla p hanhiniemen sanoin..
Oppi kautta kantapään, lensi veks ja menemään
Tähtihetkeni mä kirjasin, mokatkin, mutt harvemmin
Ne mä villaisella painelin, painelin, tietenkin
Oppi kautta kantapään, lensi veks ja menemään
Typeryyttään on niin vaikee myöntää, myönnän sen
Tää ei oo ihan haudan vakavaa, muutkin mokaa
Mua saa, mua täytyy valistaa, muutkin mokaa
Miten mokasit?
Muutamallakin eri tavalla kun kirjoittelin hänelle tuonne toisaalle.
Onpa surullista, jos joku kirjoittaisi mulle jonnekin toisaalle. En lue mistään muualta.
Oletko hän?
Ai oikeassa elämässä kirjoittelitte?
Netissä mutta kuitenkin paremmassa paikassa ku tää.
Naiselta -naiselle
Jos se on parempi paikka niin miksi ihmeessä tämä aloitus on täällä?
Vähän ristiriitaista.
Mä tiedän yhden toisen paikan, mutta en siellä käy, koska viestiketjuja pitää siellä lukea jurruttaa sivu kerrallaan.. pitkiä kuin nälkävuosi.
Kiitos lohdutuksista kaikille :)
Trolli aloitus :(
Eikä ole!!!!
Jos teit jonkun mokan vahingossa niin älä soimaa itseäsi. Jos taas haukuit, puhuit pahaa, teit jotain muiden kanssa tai olit väkivaltainen niin sitten eri asia.
Vahinko oli, ei siis mitään kovin vakavaa, mutta mulle on tosi iso juttu aina jos teen jotain pieniäkin virheitä. Vähän jo päässyt siitä eroon mutta on se vieläkin aika suuri ongelma kun soimaan itseäni niin paljon.
Olet kuin mä, unohda! Elämään kuuluu virheet ja ei kannata miettiä. Eteenpäin mars!
Ootko hyvin nuori? Elämä opettaa tekemään virheitä ja myös sen, että virheistä on jopa hyötyä elämässä. Mistään ei opi kuten niistä.
Kiitti tsemppauksesta :)
En liity tähän aloitukseen mitenkään mutta sanonpahan vaan että jotkut vain on sellaisia persoonia että syyttävät itseään herkästi pienistäkin virheistä. Ihmiselle itselleen voi tietysti olla joskus raskas ominaisuus, mutta se kertoo mielestäni myös herkkyydestä. Ja sellaiset herkästi syyllisyyttä kokevat ihmiset ovat yleensä empaattisia mikä on tosi hyvä piirre. Eikä kyseinen ominaisuus sulje pois sitä etteikö ihminen oppisi virheistään. Saattaa oppia paremminkin kun virheet häiritsevät häntä itseään.
Hyvää manipulointia.😉
Mä oon ainakin oppinut virheistäni. Nyt ei mennyt mikään vikaan.
Ei niin. Hyvä! 👍
juurikin näin
Ja itsehän et sitten koskaan tee mitään virheitä vai?? :(
Älä välitä. Ihminen on erehtyväinen ja lehmä märehtiväinen. Tuossa olisi sinulle hieman hempeä tsemppibiisi: https://www.youtube.com/watch?v=qPFjA_fYDFw
voih kiitos, olipas kyllä herttainen, oikea hyvän mielen biisi :) Nyt paremmin mielin nukkumaan <3 Hyvää Yötä!
Paljolta tuntuu.