Jo on kumma että ne koulut päätettiin vielä avata vaikka opetus alkaa olla tehty tältä vuodelta. Hyvin sujuu meillä etäkoulu. Mites teillä?
Kaikki kouluun?
5
162
Vastaukset
- Anonyymi
Syksyä varten on hyvä harjoitella ja kesällä tehdä suunnitelmia. Ei sitten mene koko syksyn opetus pilalle. Kotona tuskin on ohi.
Muuten, miksi Päiväkodit on kokoajan auki? Päiväkotien henkilöstö tuo kotia virusta. Ja lapsia pidetään päiväkodeissa sylissä, syötetään ja pyyhitään räkänokkia.
Kauppojen kassat samoin ja ennen kaikkea sairalahenkilöstö.
Jos ei opettajat lähde nyt valittamatta töihin, niin Suomi pitää pysäyttää kokonaan. - Anonyymi
Tuossa koulujutussa on tehty yksi iso virhe hallituksen taholta.
Se virhe oli, kun päiväkodit ja koulut laitettiin kiinni. Kukahan fiksu neuvoi ?
Ei tullut kuin haittoja, ei mitään hyötyä, ei mitään.
Ehkäpä päättäjät siitä oppivat, että eivät samaa mokaa tee taas syksyllä.
Nyt pitäisi älytä purkaa muitakin virheellisiä päätöksiä.
Ne ovat vaan työntäneet ongelmaa eteenpäin. Syksyllä tuo kaikki on taas silmillä.
Silloin aloitetaan taas alusta rajoitukset. Kylläpä kannatti siirtää ongelmaa !
Jättivelka, jättityöttömyys, konkurssit, yhteiskunnan ja ihmisten näivetys on ainoita asioita, jotka noista ovat seuranneet ja tilanne pahenemaan.
Ei mitään hyötyä, ei lisääntynyttä immuniteettia kansalla.
Vain yhteiskunnan alasajo.
Jaa, yksi hyvä mutta väliaikainen juttu tulee mieleen.
Nyt kevään aikana on ollut normaalia vähemmän kuolemia, siispä
KORONA ON VÄHENTÄNYT KUOLEMIA.
Jos koronan annettais levitä kuten pitäisi, niin ehkäpä syntyvyyskin nousisi. - Anonyymi
menis varmaan opetushenkilöstön loma-ajat sekaisin, no muutamassa viikossa ei ehdi koko oppilaslaumaa käydä läpi että kuka oppi ja kuka ei, no äänekkäimmät selviää tästäkin minä-minä-periaatteella.
jännä seurata miten ihmiset lehtien tekstaripalstoilla vahtii toisiaan että onko se turvaväli ja voi voi kun joku juttelee tuttavan kanssa kun pitäs naama nor..itulla painaa pikaisesti ostokset kassan läpi.että ei tässä varmaan laki ole kieltänyt hyviä huomenia heittämästä eikä hymyilyä kieltänyt. no ken kaiken uskoo pääsee varmaan jonnekin parempaan paikkaan nopeammin ja varmemmin. - Anonyymi
missähän on ne kaikki kymmenet ja sadat koulutetut koululääketieteen asiantuntijat jotka olisivat voineet informoida kansaa virallisesti koko asiasta, eikä vain yksi ja sama henkilö. vai onko totuus tarua ihmeellisempää
- Anonyymi
on sanottu että laskusuhdanne tulee 12v. välein, jossei luonnollisesti niin sitten se tehdään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998