Haluaisin kokeilla jotain uutta tupakkia l&m jälkeen, jotain jossa olisi erilainen maku. Mikä olisi hyvän _makuinen_ tupakka, jota saa esimerkiksi R-kioskeilta?
Tupakan maku
8
85
Vastaukset
- Anonyymi
Hyvänmakuinen tupakka? Ei sellasta olekaan!!
- Anonyymi
Lähinnä tarkoitin erilaisen makuista. Esim joskus camelia yhden poltettuani, oli maku hieman mausteinen
- Anonyymi
Mentholia olen vuosia poltellut. Ostin punaisen mallun testiin, koska kohta mentholia ei enään myydä. Oli kyllä hyvää ja sitä ostan myös jatkossa.
- Anonyymi
Tähän liittyen, mutta asian vierestä. Nyt kun tupakointi on niin boikotoitua niin tutkiiko enää mikään taho savukkeiden laatua? Valmistajat voida tehdä mitä lystää. LM:ää poltelleena olen huomannut laadun heikenneen. Tupakka ei pala tasaisesti vaan muodostuu paksuja käryäviä kasaantumia. Mutta minnekäs valitat laatuongelmista. Hinnat nousee ja laatu heikkenee. Oletteko huomanneet saman?
- Anonyymi
Miksi kyselet täältä? Menet vaan kauppaan ja ostat jonkun erillaisen askin.
https://avatars.mds.yandex.net/get-pdb/2015496/c27ceb15-0e1a-4156-a1fe-0a5ad0826c80/s1200?webp=false - Anonyymi
Punainen nortti on mun lemppari.
- Anonyymi
Mitäs jos kokeilisit olla polttamatta ...
- Anonyymi
Itse olen poltetullut lähinnä Camelia. Maku on aromikas, joskin näissä EU:ssa myytävissä köyhdytetyissä paljon heikompi kuin alkuperäisissä. Camel palaa vähän muita hitaammin, tavallaan se on raskas imettävä. Tuhka ei varise hippusinna poltellessa.
LM:n sininen: Ei saa oikein mitään irti. Palaa nopeasti ja tuhka varisee poltellessa. Punainen vähän parempi.
Marlboro, punainen: Mauton kuten LM, muuten ok
West: Ihan ok. Kevyt imeä, palaa aika nopeasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622562Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999839Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537733Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956502SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m655847Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515233HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1214873Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074574