Kysymys jehovan todistajille

Onko tämä koronapandemia nyt Harmagedon?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei ole ihan ihan vielä, mutta pian se tulee. Eikö olekkin järkevää, että se tulee todella pian, kun se jo 2000 vuotta sitten oli melkein tulemaisillaan. Niin pian tulee, että sitä on vaikea ymmärtää ilman saamaamme vahvaa hengellistä ravintoa. Kaikille epäilijöille tiettäväksi, että Anttoni Morris III tulee ja ampuu teitä Jeesuksen kanssa jousipyssyllä.

Äänestä

Ei tämä horolapamdemia ole sama kuin Harma. Oleellisena erona on se, että pamdemiassa vähän niistättää nekkua, mutta Harmassa menee viimeinen kakka housuun aika monella. Tosin Harma on täysin uskomusjuttu: kukaan, jolla on enänpi kuin 1914 aivosolua ei sellaiseen huuhaahan usko. Kannattaa vain antaa tulla pyrstöyskää ihan vanhaan malliin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko tämä koronapandemia nyt Harmagedon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu