Hommasin täksi kevääksi Finnmaster Pilot 7:n ja siinä on septitankki. Minulla ei ole koskaan ollut septitankillista venettä,enkä täten ole siitä saanut kokemusta. Tiedän teoriassa miten imutyhjennystä käytetään ,mutta ongelmaksi taitaa muodostua tyhjennyskorkin sijainti. Se on pienen lokeron pohjalla jostain syystä. Tässä lokerossa tuskin pystyn vääntämään kahvaa,jollainen on ainakin oman satamani laitteessa. Eli voisiko joku kokemusta omaava kertoa, voiko sen tyhjennyssuuttimen kahvan pistää auki-asentoon jo ennen kuin laittaa suuttimen tyhjennysaukon suulle,vai onko toiminnalle olennaista,että avataan vasta kun suutin on tiiviisti tyhjennysreiässä ?
Vastaukset 2
se on varmasti riippuvainen myös siitä pumpusta ja suuttimesta. mulla on aika likainen kokemus Mariksen vierestä ST1, kun kartio ei ihan istunut kansiruuvikkeeseen ja tuli aaltoa niin sieltä välistä suihkasi sitten... tosin missään muualla ei ole ollut tuollaista ongelmaa. jos sulla on apulainen niin käynnistää pumpun siinä vaiheessa kun kartio on jo paikallaan.
- Anonyymi
Voit aivan hyvin vääntää sen kahvan auki - imuasentoon ennen kuin työnnät sen pään siihen kansiyhteeseen.
Tämä on aivan samaa sukua kuin imutankkiauton toiminta. Kuski laittaa alipainepumpun ulosoton päälle ohjaamossa ja tulee sitten työntämään sen putken kaivoon.
Kun putken pää on siellä nesteessä alkaa alipaine tekemään urakalla työtä.
Reiska2K
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t921088Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää228850Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️73826- 53714
On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien69670Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞34602- 41550
- 47549
Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh29547Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä30535