nukkua koko päivän pois.
Heräsin. Ahdisti. Päätin
Anonyymi
4153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Mieheltä haluaisin kysyä, että miksi hän ei lähestynyt minua? Onko hän tosikko vai sponttaanisti puhuja? Miksi kuitenkin kiinnostin häntä sen verran, että hän lähestyi? Oliko vain alapäänsä takia?
No miksi et sitten kysy?
Kirjoituksesi on hieman ristiriitainen... sanot että hän ei lähestynyt mutta sitten kuitenkin sanot että hän lähestyi... niin kummin se nyt on?
En tiedä kuka hän on eikä ole yhteystietoja.
Hän lähestyi, mutta ei lähestynyt niin paljoa, että olisi tullut puhumaan.
Olet siis palstalta poiminut koko henkilön?
En vaan ihan irl nähty.
Koska olisi kiva olla joku kenen kanssa jakaa päivän tapahtumat ja viettää aikaa.
Kaippa hän tykkää sinusta, kun yritti lähestyä. Tuo pelkkä alapään juttu ei päde kaikkiin miehiin. Voi tykätä ihan oikeasti muustakin sinussa. Kokonaisuus.
Oletkohan vain tulkinnut väärin? Jos joku tulee vaikka bussiasemalla tai kahvilassa viereen istumaan niin ei se vielä merkitse mitään.
Mutta miksi ei puhetta tullut?
Jos olisi tykännyt tarpeeksi olisi yrittämisen sijaan lähestynyt.
Ei siitä voinut erehtyä. Tuli ihan viereeni ja katseli minua. Hän olisi halunnut puhua, mutta ei tehnyt sitä. Ihmettelen, että miksi niin tapahtui.
Näki kasvojesi ilmeestä, ettei tilanne ollut näistä asioista puhumiseen sopiva. Väisti tilanteen vähitellen poistumalla. Olisit hymyillyt, niin tilanne olisi ollut toinen.
Miksi ei voinut sanoa, että ota yhteyttä tai kertoa kuka hän on? Mistä asioista puhuminen? Ei sitä tuntemattomalle ensimmäisenä sanota tunteitaan? En ala itsekseni hymyilemään ilman syytä. Jotkut pitäisivät hulluna.
Monia ahdistaa ja masentaa, et ole ainoa. Pitää vain koittaa jaksaa. Eikä tämäkään paljon lohduta.
Tero ethän luule että noi oli minun kirjoitukset sillä ikinä en ahdistu sinusta enkä missään nimessä halua tuottaa mitään ahdistavaa tunnetta ihmiselle jota rakastan.... vittu sait mun sanoo sen ällöttävän sanan ääneen.. kyllä kyseessä on erittäin suuri tunne.... Sen takia en voinut sitä sanoa koska en halunnut järkyttää sinua.... Olin ajatellut että näytän kaikella mahdollisella tavalla kuinka paljon sinusta välitän...ennemmin kuin myönnän sen mutta nyt tiedät että mun ihastuminen sinuun on muuttunut tälle tasolle...se oli asia mille en voinut mitään.... Ja sen takia sä oot ikuisesti mun sydämessä kun olet ainut joka saa mut tuntee näin
En ole Tero.
Juu et ole. Tiedän.
Niin ahdistaa, paska päivä.
Vain sinä itse voit vaikuttaa omaan elämääsi...
Toki yritän olla pirteä, mutta olen erityisherkkä ja vaistoan muutakin kuin itseni.
Noi viestit eivät olleet minulta... Ikinä en ahdistu sinusta enkä varsinkaan halua tuottaa mitään tunnetta joka sinua ahdistaa..päin vastoin välitän susta niin paljon että en edes ääneen voi sanoa....se ihastuminen mikä oli jo silloin voimakas niin on valitettavasti jo muuttunut rakkaudeksi.. olen sen tiennyt todella pitkään mutta en voinut mitenkään sanoa koska minulle on tärkeintä että en ikinä loukkaa sinua millään tavalla tai millään sanalla... Sen takia koska sä oot ainut joka mulle on ikinä merkinnyt näin paljon... Toisin sanoen merkitset mulle aivan kaikkea. Jos koskaan näit minut kesällä vähissä vaatteissa niin huomasitko sen asian mikä on merkki siitä että olet pysyvästi mun sydämessä
Onhan teillä tatuoinnit joo, mut mitäs sitten?
No kunhan näet minut ilman paitaa niin näet sen yksi kuva kertoo paljon.
Jos etsit tarkoitusta elämällesi, niin etsi muualta. Etsi sisimmästäsi.
Jos etsit rakkautta, niin tee jotakin!
Samat ajatukset aamulla seitsemän maissa. Nousin kuitenkin yhdeksältä, söin rahkaa ja marjoja, join teetä.
Ihme kyllä nyt olen lähdössä ulos tuulettumaan, siellä tuulee aika kovasti, aurinkokin paistaa.
Nousehan sinäkin sieltä........
Otan tovin päästä päikkärit.
Mä en oo vieläkään kerennyt nukkuu kun olen näitä viestejä lukenut ja kirjoittanut. Sopiiko jos kirjoitan myöhemmin on pakko yrittää nukkua vähän... Ja oli asia mikä tahansa niin mä haluan suo auttaa piristää mitä tahansa kunhan vain sulla on hyvä olla ja tiedät että ei ole mitään sellaista asiaa mitä en tekisi sinun puolestasi. Sen tiedät ja sen olen sulle velkaa... Olet ollut mulle todella hyvä ja auttanut silloin kun mulla oli vaikeaa... sitä en unohda koskaan...
Semmonen mä nyt vaan olen:)
Taidat pisteiden harrastaja leikkiä jotain toista ihmistä.
Joko päikkärit on kuorsattu..👌🌦
Koko palstahan on täynnä näitä feikkikeskusteluja muka tuttujen kanssa.
Heräsin.
nuku vain jos mielesi tekee, minä otan vähän kotikaljaa ja teen ihonhoidon, ajatellen että sen tietäminen miellyttää sinua.
Hierotko öljyä jaloillesi?
Niin mäkin. Kulta. 🔥🔥
pitää paikkaansa, ei meininki ole paljon muuttunut rooman ajoilta, tekniikka kehittynyt, mutta ihmiset eivät ole muuttuneet ja telkku on korvannut gladiaattoritaistelut, ihmiset vaativat sirkushuveja ettei tarvitse vaivata päätänsä töitten jälkeen ja ihmisillä on todella huono olo, tottakai ne vaatisivat päiitä vadille niinkuin silloin, joten ei ihmikään ettei hän ilmesty,
Astral-tvläisillä on sama taito kuin Jeesuksella aikoinaan.
Se mikä siitä puutuu on Jeesus sana.
Mikä sinua ahdistaa rakas kulta pieni?
Vedä pää sekaisin, niin loppuu turhat ahdistukset! hyvällä tuurilla löydät vielä kauniin naisen, niitä kun ei ole niissä piireissä joissa ei juhlita!