Meillähän näitä veronmaksajien rahoilla elätettäviä riittää. Heti tulee mieleen taspahtumapuolen johtaja Pesä ja kilpailukykyjohtaja Heinämaa. Kun sopivuus ratkaisee eikä pätevyys. Nähtävästi nyt on demareiden vuoro.
https://www.aamulehti.fi/a/998d45fc-c537-4893-bf3c-00840fee571c?c=1522737894164
https://www.aamulehti.fi/a/998d45fc-c537-4893-bf3c-00840fee571c?c=1522737894164
Vastaukset 9
Vanhimmat
Pahus, kun juttu on vain tilaajille.
Minulle on syntynyt hänestä hyvä mielikuva muutamien julkisten esiintymisein perusterlla.
Onneksi on olemassa hyviäkin poliitikkoja.
Edustuksellseen demokratian toimivuus nojaa siiihen.
Jos ei löydy laadussa, niin ainakin määrässä
Espoossa karanteeniin asetettu vastaanottokeskus koronalinko: Ainakin joka neljäs siirtolaisista Covid-positiivisia.
MTV-uutiset kertoi, että Luona Oy:n ylläpitämässä Espoon Nihtisillan vastaanottokeskuksessa on havaittu jo ainakin 95 koronatartuntaa sen noin 400 turvapaikanhakijan keskuudessa.
Pitäisikö olla huolissaan?
Häirikköpösilö taas sotkee keskusteluja. Näille aiheille on OMAT PALSTANSA MUUALLA, mene sinne möyhyämään.
Hyvä, että tulee nnuoria osaavia poliitikkoja kun moni ikääntyneempi haluaa siirtyä ttaka-alalle.
Eihän poliitikoilla ole muuta virkaa kuin kärkkyä sopivia paikkoja.
Hyvä ihminen sopivalla paikalla on hyväksi asioiden hoidon kannalta.
Nämä tyypin kuluttavat varmaan noin 12000 tuhatta tuolia työuransa aikana. Eli käytännössä eivät, suhmurointia lukuun ottamatta, koskaan tee mitään.