Pakkoruotsi on uhka Suomelle, pienelle maalle, englanti sensijaan ei millään lailla uhkaa Suomea, päinvastoin sillä Suomi elää. Miksi englannin kimpussa pitää olla, vaikka ihan turha pakkoruotsi syö kokoajan suomen nuorison mahdollisuudet kieliopintoihin. Jätä maamme tärkein kieli rauhaan ja keskity pakkoruotsin poistamiseen, aktiivi!
Miksi kieliaktiivi ei puolusta Suomea?
Anonyymi
5<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miksi puolustat pyhää paskoenglantiasi etkä suomea?
Kyllä se on pyhä paskoenglantisi joka syö Suomen nuorison mahdollisuudet kieliopintoihin.
Fennomaaninen on englantinsa kanssa Suomen ja suomen kielen vihollinen!!!
Te pakkoruotsia tuputtavat haluatte pitää suomalaiset erossa maailman kaupasta ja estää suomalaisten tiedonsaannin maailmalta. Te Rkp:n ihanteiden mukaan rotuoppia ja rasismia kannattavina tahdotte tyrkyttää suomalaisille pakkoruotsia jotta suomalaiset olisivat teidän palvelijoina sekä Ruotsin käytössä esim. työvoimareservinä ja komennettavina armeijan riveissä menneiden aikojen mukaisesti sen lisäksi, että saatte itse pitää pakkoruotsin varjolla mittavat etuoikeutenne Suomessa esim. koulutukseen ja hallinnon työpaikkoihin.
Te isänmaattomat pakkoruotsia ajavat svekot olette täällä tekemässä myyräntyötänne desanttien tavoin eikä juuri mikään voisi olla kuvottavampaa kuin teidän ala-arvoinen Suomea vahingoittava toimintanne.
Isänmaamme viholliset eivät ole rajojejn ulkopuolella vaan nuo ovat keskuudessamme. Pakkoruotsia vaativat isänmaan viholliset kuuluvat sinne saunan taakse.
Kun kansalaisiamme kuolee esim. hoitojen puutteeseen resurssipulan vuoksi ovat pakkoruotsia ajavat sen suurelta osin aikaansaaneet. Miljardien vuosittaiset mmenetykset pakkoruotsin takia on asia jota ei voi katsoa sormien läpi. Sen vuoksi paikka saunan takana noille maatamme vahingoittaville on paikallaa.