Perussuomalaisena olen huolissani kirjastojen avaamisesta. Kirjoja lukemaalla voi saada uusia vaarallisia ajatuksia. Sitä paitsi liika lukeminen tyhmentää, kuten europarlamentaarikko Hakkarainen osuvasti ilmaisi. Suomen Uutisia seuraamalla tolkun kansalainen sa kaiken tarvitsemansa tiedon
Kirjastojen avaaminen virhe
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei tavallinen ihminen tee kirjastoilla mitään. Ne on kansan verovarojen tuhlausta. Huumehörhöt niissä vaan piikittelee ja puukottelee ninku just helsingisä.
No äläs nyt! Ovathan ne myös mölymamujen olohuoneita.
Eikä kirjoista opi kuin kommunismia ja homotusta.
Perussuomalaisten kaupunginvaltuutettu Pertti Johansson sanoi joitain vuosia sitten, että kirjasto on yliarvostettu paikka.
Ei rahvaan kannata lukea tai oppia mitään, ei etenkään historiaa. Hehän voivat vaikka sen seurauksena käsittää jotain oleellista ja ryhtyä kyseenalaistamaan suuren johtajansa puheita, pyrkimyksiä ja päämääriä.
Perussuomalaisena vastustan koulujen ja kirjastojen avaamista, pakkoruotsia, darvinismia. Ylipäätään kaikkea, missä on Vihervasemmistolaisuuden vaaraa.
Lisäisin vielä, että kaljakuppilat pitää avata.
Eipäs, ellet halua olutvallankaappausta vuoden 1923 malliin.
Haluan ehdottomasti olutvallankumousta, mutta loppuun saatettuna.
Turhaan olet huolissasi. Opernplaz toteutuu heti kun persut pääsevät puolustamaan ainoana puolueena suomalaisten oikeuksia.