Verot nousevat, etuuksia leikataan

Muistakaa nyt sitten kun etuuksia leikataan 20%. Tää yksi täällä itkee aktiivimallista.
Suomalaisilla edessä kovat ajat: Verot nousevat, etuuksia leikataan – ”valitettavasti raportin synkkyys on realismia"
158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aina vasemmiston ollessa vallassa tulee maalle lisää velkaa ja verot nousevat!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Muistakaa nyt sitten kun etuuksia leikataan 20%. Tää yksi täällä itkee aktiivimallista.
Suomalaisilla edessä kovat ajat: Verot nousevat, etuuksia leikataan – ”valitettavasti raportin synkkyys on realismia"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu