Hyvää äitienpäivää äideille!

😋 🥮🌹 Söin Tom yam mausteisia nuudeleita lounaaksi sitruunamehun kanssa. Nyt tekisi mieli jotakin hyvää namia päivän kunniaksi. Onko tässä lähdettävä kauppaan?

10

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ensimmäinen äitienpäivä ilman äitiä. Oli nuori tai vanha, niin kyllähän se äidin menetys tuntuu!

    • Anonyymi

      Tein uusimman ET:n reseptillä banaani-toffeepiìrakan dominokeksipohjalla, jota ei tarttennu paistaa. Oli liian hyvää. Yritin etsiä linkkiä reseptiin, mutta en löytnyt netistä

      • Kuulostaa hyvältä, kesäkuumalla etenkin kiva tuollainen, jota ei tarvi uunissa paistaa.. Itsetehdyissä leivonnaisissa on se hyvä puoli, ettei tarvitse lukea tuoteselostetta tietääksen mítä niissä on. Lisäksi maistuvat kaupan tekeleitä premmilta.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Kuulostaa hyvältä, kesäkuumalla etenkin kiva tuollainen, jota ei tarvi uunissa paistaa.. Itsetehdyissä leivonnaisissa on se hyvä puoli, ettei tarvitse lukea tuoteselostetta tietääksen mítä niissä on. Lisäksi maistuvat kaupan tekeleitä premmilta.

        Oletko tehnyt kuumaa koiraa rakistas? ;)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Oletko tehnyt kuumaa koiraa rakistas? ;)

        Kaikilla ei ole samanlainen ruokalista kuin sinulla! (eikä noin tökerö ajatuksenjuoksu)


    • Anonyymi

      Söitkö lounas paska rakkiskin kun et oo enää kirjoittanut mitään siitä mihin se äheltää paskojaan ennen kuin hyppää paskassa autoos??

      • Voi voi, miten joku voi luontokappleestakin kirjoittaa noin ikävästi. Me kävellään sellaisia reittejä, missä tassut ei likaannu. Sitäpaitsi auton takaluukussa on pestävä räsymatto alustana. Jos siihen jotain likaa tulisi (esim. kuraa sadesäällä), niin se on helppo heittää pesukoneeseen.


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Voi voi, miten joku voi luontokappleestakin kirjoittaa noin ikävästi. Me kävellään sellaisia reittejä, missä tassut ei likaannu. Sitäpaitsi auton takaluukussa on pestävä räsymatto alustana. Jos siihen jotain likaa tulisi (esim. kuraa sadesäällä), niin se on helppo heittää pesukoneeseen.

        Koiran liha rillattuna on namia eiks vaan ;)


      • Anonyymi kirjoitti:

        Koiran liha rillattuna on namia eiks vaan ;)

        Mikä sinua vaivaa?


      • Anonyymi
        lounas.ajatus kirjoitti:

        Mikä sinua vaivaa?

        Koiran rakastajan namia ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe