Varmaan ettei olla aikataulussa edellä, haittaako jos teidän edessä ajetaan vielä hiljempää. Voisi huomioida muun liikenteen,
Bussit ajaa tosi hiljaa
7
76
Vastaukset
- Anonyymi
Ei johdu aikatauluista, vaan kulutusmittareista.
Kokemattomat kuljettajat(joita suurin osa paikalliskuskeista) yrittää ajaa esimiesten ohjeiden mukaan eivätkä käytä jarrua kuin pienissä nopeuksissa kun laskevat menemään.
Varsinkin kehätiellä ja vastaavissa voi osua silmään.- Anonyymi
Aikatauluista sen täytyy johtua, kun matkustajia on ollut vähemmän, niin ei ole pysäkille poikkamisia, jolloin tuppaa menemmään aikataulusta edelle, ellei himmaa vähän.
- Anonyymi
Matkustajat laittelee palautetta liian nopeasta ajamisesta, parhaimmillaan on samalta sivulta valitettu liian hiljaa menosta ja takapenkilät liian kovaa ajamisesta, samoin mesut kyttää kulutuksia, kun juorulaite kielii.
- Anonyymi
Paikallisliikenteessä korona on vähentänyt matkustajia, jolloin bussi ei enää pysähdy niin monella pysäkillä kuin aiemmin. Kuski ajaa siis hitaammin ettei tule turhan aikaisin ajantasauspysäkille tai päättärille, koska sitä valvotaan.
- Anonyymi
Ei.
Ajantasauspysäkillä voi ihan hyvin pitää 10min tauon, turha siellä on liikenteessä hidastella. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei.
Ajantasauspysäkillä voi ihan hyvin pitää 10min tauon, turha siellä on liikenteessä hidastella.Siinä alkaa matkustaja kysellä mikä maksaa jos bussi seisoo ajantasauspysäkillä kahta minuuttia pidempään.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei.
Ajantasauspysäkillä voi ihan hyvin pitää 10min tauon, turha siellä on liikenteessä hidastella.Sinä joka osaat sanoa pontevasti EI, et ilmeisimmin tiedä että joka linjalla ei ole tasauspysäkkiä. Toisekseen vaikka olisikin, niin siitä nousee melkoinen meteli jos auto ajelee ennen tasauspysäkkiä olevien pysäkkien ohi mainitsemasi 10 min etuajassa. Samoin jos seisoskelee vähän jokaisella pysäkillä ilman että ottaa tai jättää matkustajia.
Siksi oikea tapa on ajaa hitaammin, mutta sehän on nähty että Audimies hiiltyy jos joku ajaa neljänkympin alueella vähänkään alle viittäkymppiä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai918774Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki484771Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414451Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit462666Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001526- 401316
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441266Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641182Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota391160Kannattaa toimia yleisesti ottaen
Ajoissa. Vaikka miten paljon haluan ja tunnen, olen löytänyt nyt elämääni jotain uutta ja se todennäköisesti edistyy, jo1671110