Kelpaa äänestettväksi siinä kuin muutkin, ehkä jopa paremmin.
Perussuomalaiset on ihan hyvä puolue
Anonyymi
12<50
1Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
No ei ollut ihan terveen ihmisen aloitus? :D
Nopea diagnoosi. Mihin perustuu?
Asiantuntemukseen. Äänestäisitkö sinä Kremlin puoluetta?
Onko jotain todisteita tuosta Kremlin puolueesta?
Ne kaksi hörhöä istuu Europarlamentissa venäjämielisesdä I&D ryhmässä. Lisäksi Hakkaraisen mielestä Suomi oli pafhsimmillaan ollessaan Venäjän autonominen osa.
Siis parhaimmillaan.
Ei tuo todista Kremlin puolueesta yhtään mitään. Leimata vain yrität.
Packalen puolustaa joka käänteessä Venäjää:
” ei ole todisteita Venäjän osuudesta Itä-Ukrainan sotaan, Iso-Britannian kahteen myrkytykseen, myrkytys radioaktiivisella aineella, matkustajakoneen alasampuminen Itä—Ukrainassa... Kaikki nämä tosiasiat Packalen kieltää. Miksi? Siksi että hän on Venäjämielinen persu. Samaa asiaa ajaa Huhtasaari ja Hakkarainen EU-parlamentissa.
Minäkin saatan äänestää tai sitten kristillisiä.
Jos olet Keski—Suomesta ja eparöit kristillisten ja perussuomalaisten välillä, niin tee niin kuin Toimi Kankaanniemi (mies joka lähetteli naisille seksiviestejä ympäri Suomea) siirry perussuomalaisiin.
Toimi valitsi oikein liittyessään perussuomalaisiin, sillä ”Perussuomalaiset on isänmaallinen ja kristillissosiaalinen puolue, joka edistää kansallista etua” (näin lukee Perussuomalaisten Arvomaailmamme -Our Values sivulla). Perussuomalaisissa Toimin kristillinen ja sosiaalinen elämänkatsomus on saanut oikean kodin, varmaan sopisi sinullekkin.
Perusuomalisten ohjelmassa lukee myös: Perussuomalaisten huomion keskiössä ei ole yksittäinen ammattikunta tai muu suppea eturyhmä vaan suomalaiset kokonaisuudessaan.
Ajatella, miten hienosti tämä sopii juuri Toimiin; Toimin huomion keskiössä ei ole mikään suppea ryhmä, vaan suomalaiset naiset kokonaisuudessaan (ehkä myös miehet, kuka tietää).
Minun ohjeeni sinulle on: äänestä perussuomalisia, ja mieluiten tietysti Toimia.
Essayah saa ääneni
Ikuinen oppositio puolue, jos pääsee hallitukseen, hajoaa sisäisesti.