Kyllä niin ensimmäisen maailman ongelma kuin olla voi.
On tää täällä kirjoittelu ja ikävöiminen
Anonyymi
14<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Niinhän se on.
Totta. Kristallipallosta saisi enemmän varmuutta.
Tää on täysin totta
Kyllä se voi olla jos joku aivovamma seuraa sinun kirjoittelua tänne niin tarkkaan että on koko ajan salakuuntelemassa sinun kirjoittelua. Siitä tulee ensimmäinen ongelma jos tänne kirjoittelu on jotenkin omalle päälle terapeuttista ja joku aivovamma ei sitä tajua vaan alkaa puuttumaan asiaan.
Menehän sinä terveyspalstalle aivovammoinesi. Ei ole aikuisen puhetta tuollainen.
Tiedätkö mitä edes tarkoittaa ensimmäisen maailman ongelma? Ota selvää ennen kuin aloitat viisastelun. Kuinka kirjoitusta voi salakuunella?
Kysy naapuriltani sitä miten voi kirjoitusta salakuunnella. Hän varmasti antaa sinulle hyvät vinkit asiaan.
Ja anteeksi lukuvirheeni. Luin "ensimmäinen" enkä "ensimmäisen" kun aikaisemmin tämän aloituksen avasin.
Otappa yhteyttä naapuriini ja keskustele sen kanssa. Saat kuulla sitä "aikuisen" puhetta variksen äänellä höystettynä.
??? ihme höpinää
Varmasti on ihme höpinää sellaiselle joka ei ole asiasta millään tavalla tietoinen.
No niinpä. Samaa mieltä.
Kylläpä piti nauraa. Kiitos teille siitä. "Sivusta kuuntelija".
Eipä kestä kiittää.
Siis palstan alkuperäinen tarkoitus on kai ollut keskustella ikävän tunteesta. No kirjoittajat itse ovat muovanneet tästä sellaisen etsintäkuulutus- tai seuranhakupalstan. Kyllä tämä siihen alkuperäiseen tarkoitukseen olisi ihan paikallaan, kun ei sitä halua lähteä omaa ikävää sä tuonne ihmisten ilmoille huutelemaan. Vai pitäisikö kokeilla auttaako, jos menee parvekkeelle ja huutaa täysillä kaivattunsa nimen.. Ehkä kokeiluun.