Mitä rakentavat?

Mitä rakennetaan melkein leipomoa vastapäätä keskustassa?
5292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Uusi s-market. Tuotevalikoima kasvaa 2500 tuotteella. Avataan joskus kesällä

Äänestä
  • 🤔...niinkö?

    Kyllä oli hiljainen kirkonkylä kun käväisin, siitä onkin 32 vuotta kun sieltä lähdin!

    Äänestä

Mitä toimintaa linja-autoasemalla nykyään? Se oli muistaakseni 70-80 luvun vaihteen tienoilla kun aseman rakensivat.

Äänestä

Se on Urho Kekkosen mauseleumina. Urkki on balsamoituna huoltamosiiven rasvamonttuun.

Äänestä
  • Soon hyvä että jotain käyttöä rakennuksella.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Mitä rakennetaan melkein leipomoa vastapäätä keskustassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu