uimarannalla alasti

Onko nakuilu sinunn mielestä rannalla kuin rannalla ookoo esimerkiksi sellaisella jossa ei ole paljoa väkeä

9

1520

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ongelma ei ole lainsäädännössä. Eräs poliisimies selvitti netissä, että kaikilla uimarannoilla on myös sallittu nykyisin uida alasti.

      Kulttuurimme on sellainen, että naisen alastomuus on sallitumpaa kuin miehen. Tässä kulttuurivaiheessa ei miehen pidä hämmästyä, jos hän on uimarannalla alasti ja hänet syljetään ulos.

      • Anonyymi

        Eipä tuossa kysytty poliimiehen mielipidettä eikä kulttuuri näkemyksiä ,luetun ymmärtäminen on vajakille vaikee ala


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä tuossa kysytty poliimiehen mielipidettä eikä kulttuuri näkemyksiä ,luetun ymmärtäminen on vajakille vaikee ala

        Niinhän sulle on juu


      • Anonyymi

        Sinnehän sä haluaisit ihan yksityisen näytöksen.Sua ei sais sieltä pois kyyläämästä,.Kyttäät täälläkin kun kiinnostaa nää jutut.


      • Anonyymi

        Peilikuvallesi taas juttelet,taidat tykätä itsestäsi.


    • Anonyymi

      Riippuu missä nakuilee. Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin. Mutta on paljon ihania auringonottokallioita eri puolilla Suomea, joissa voi nakuilla ihan vapaasti. Jossakin paikoissa voi olla ihan omassa rauhassa, toisissa voi olla muita samanhenkisiä ihmisiä tai niitä, jotka ovat uimapuvussa, mutteivät paheksu toisten nakuilua. Jos esim. ottaa alasti aurinkoa jossakin kallionkolossa, ei kenenkään ole pakko tulla lähelle katsomaan, jos paheksuu alastomuutta.

      • Anonyymi

        "Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin."

        Tähän tarkennuksena, että yleisellä rannalla alasti oleminen on laillista, mutta paheksuvia katseita varmasti saa osakseen. En itse ainakaan vaatteellisten seassa haluaisikaan nakuilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin."

        Tähän tarkennuksena, että yleisellä rannalla alasti oleminen on laillista, mutta paheksuvia katseita varmasti saa osakseen. En itse ainakaan vaatteellisten seassa haluaisikaan nakuilla.

        Typeryyttä samankaltaistaa sanat "laillinen" ja "sallittu".

        Ennen junissa sai ikkunan avata. Se oli ihan laillista. Mutta jos joku vilukissa oli toista mieltä, piti ikkuna sulkea. Silloin ikkuvan pitäminen auki ei ollut sallittua.


    • Anonyymi

      Pitäisi olla, mutta valitettavasti ei ole.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      79
      9021
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      164
      5739
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      137
      5118
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      25
      3949
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      85
      3500
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      56
      3418
    7. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      103
      2791
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      41
      2773
    9. En tiedä ymmärrätkö

      Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk
      Ikävä
      10
      2761
    10. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      4
      2100
    Aihe