uimarannalla alasti

Onko nakuilu sinunn mielestä rannalla kuin rannalla ookoo esimerkiksi sellaisella jossa ei ole paljoa väkeä

9

1604

Äänestä

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ongelma ei ole lainsäädännössä. Eräs poliisimies selvitti netissä, että kaikilla uimarannoilla on myös sallittu nykyisin uida alasti.

      Kulttuurimme on sellainen, että naisen alastomuus on sallitumpaa kuin miehen. Tässä kulttuurivaiheessa ei miehen pidä hämmästyä, jos hän on uimarannalla alasti ja hänet syljetään ulos.

      • Anonyymi

        Eipä tuossa kysytty poliimiehen mielipidettä eikä kulttuuri näkemyksiä ,luetun ymmärtäminen on vajakille vaikee ala


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eipä tuossa kysytty poliimiehen mielipidettä eikä kulttuuri näkemyksiä ,luetun ymmärtäminen on vajakille vaikee ala

        Niinhän sulle on juu


      • Anonyymi

        Sinnehän sä haluaisit ihan yksityisen näytöksen.Sua ei sais sieltä pois kyyläämästä,.Kyttäät täälläkin kun kiinnostaa nää jutut.


      • Anonyymi

        Peilikuvallesi taas juttelet,taidat tykätä itsestäsi.


    • Anonyymi

      Riippuu missä nakuilee. Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin. Mutta on paljon ihania auringonottokallioita eri puolilla Suomea, joissa voi nakuilla ihan vapaasti. Jossakin paikoissa voi olla ihan omassa rauhassa, toisissa voi olla muita samanhenkisiä ihmisiä tai niitä, jotka ovat uimapuvussa, mutteivät paheksu toisten nakuilua. Jos esim. ottaa alasti aurinkoa jossakin kallionkolossa, ei kenenkään ole pakko tulla lähelle katsomaan, jos paheksuu alastomuutta.

      • Anonyymi

        "Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin."

        Tähän tarkennuksena, että yleisellä rannalla alasti oleminen on laillista, mutta paheksuvia katseita varmasti saa osakseen. En itse ainakaan vaatteellisten seassa haluaisikaan nakuilla.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin."

        Tähän tarkennuksena, että yleisellä rannalla alasti oleminen on laillista, mutta paheksuvia katseita varmasti saa osakseen. En itse ainakaan vaatteellisten seassa haluaisikaan nakuilla.

        Typeryyttä samankaltaistaa sanat "laillinen" ja "sallittu".

        Ennen junissa sai ikkunan avata. Se oli ihan laillista. Mutta jos joku vilukissa oli toista mieltä, piti ikkuna sulkea. Silloin ikkuvan pitäminen auki ei ollut sallittua.


    • Anonyymi

      Pitäisi olla, mutta valitettavasti ei ole.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä Yllätti

      Kaivatussasi?
      Ikävä
      179
      1681
    2. Se katse...

      Täynnä rakkautta. Kunpa olisin tajunnut.
      Ikävä
      81
      896
    3. Ei enää ulkoteltta ruokaa.

      Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,
      Kuhmo
      39
      862
    4. En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen

      Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää
      Ikävä
      56
      801
    5. 60
      658
    6. Mitä eroavaisuuksia sinulla on

      kaivattusi kanssa? Esim. luonteessa. Haittaavatko erot vai ovatko vain rikkaus?
      Ikävä
      69
      620
    7. Olet niin tärkeä

      Et edes tiedä sitä, tai ehkä tunnet sen… Sinussa on jotakin pysyvää, tuttua, turvallista, kodikasta.
      Ikävä
      19
      561
    8. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      526
    9. Jos sussa toisessa on yhtään miestä

      Ja kadut tekemisiäsi niin menet poliisin puheille, paljastat kaiken oman osuutesi ja kerrot mitä kaikkea se toinen on te
      Ikävä
      36
      521
    10. Onnettomuus

      Olivatko paikkakuntalaisia, jotka menehtyivät?
      Virrat
      19
      511
    Aihe