Onko nakuilu sinunn mielestä rannalla kuin rannalla ookoo esimerkiksi sellaisella jossa ei ole paljoa väkeä
uimarannalla alasti
9
1431
Vastaukset
Ongelma ei ole lainsäädännössä. Eräs poliisimies selvitti netissä, että kaikilla uimarannoilla on myös sallittu nykyisin uida alasti.
Kulttuurimme on sellainen, että naisen alastomuus on sallitumpaa kuin miehen. Tässä kulttuurivaiheessa ei miehen pidä hämmästyä, jos hän on uimarannalla alasti ja hänet syljetään ulos.- Anonyymi
Eipä tuossa kysytty poliimiehen mielipidettä eikä kulttuuri näkemyksiä ,luetun ymmärtäminen on vajakille vaikee ala
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eipä tuossa kysytty poliimiehen mielipidettä eikä kulttuuri näkemyksiä ,luetun ymmärtäminen on vajakille vaikee ala
Niinhän sulle on juu
- Anonyymi
Sinnehän sä haluaisit ihan yksityisen näytöksen.Sua ei sais sieltä pois kyyläämästä,.Kyttäät täälläkin kun kiinnostaa nää jutut.
- Anonyymi
Peilikuvallesi taas juttelet,taidat tykätä itsestäsi.
- Anonyymi
Riippuu missä nakuilee. Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin. Mutta on paljon ihania auringonottokallioita eri puolilla Suomea, joissa voi nakuilla ihan vapaasti. Jossakin paikoissa voi olla ihan omassa rauhassa, toisissa voi olla muita samanhenkisiä ihmisiä tai niitä, jotka ovat uimapuvussa, mutteivät paheksu toisten nakuilua. Jos esim. ottaa alasti aurinkoa jossakin kallionkolossa, ei kenenkään ole pakko tulla lähelle katsomaan, jos paheksuu alastomuutta.
- Anonyymi
"Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin."
Tähän tarkennuksena, että yleisellä rannalla alasti oleminen on laillista, mutta paheksuvia katseita varmasti saa osakseen. En itse ainakaan vaatteellisten seassa haluaisikaan nakuilla. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ei tietenkään pidä mennä riisumaan vaatteitaan mille tahansa yleiselle uimarannalle, jossa on muitakin."
Tähän tarkennuksena, että yleisellä rannalla alasti oleminen on laillista, mutta paheksuvia katseita varmasti saa osakseen. En itse ainakaan vaatteellisten seassa haluaisikaan nakuilla.Typeryyttä samankaltaistaa sanat "laillinen" ja "sallittu".
Ennen junissa sai ikkunan avata. Se oli ihan laillista. Mutta jos joku vilukissa oli toista mieltä, piti ikkuna sulkea. Silloin ikkuvan pitäminen auki ei ollut sallittua.
- Anonyymi
Pitäisi olla, mutta valitettavasti ei ole.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172393
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70907Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135848- 45841
- 59807
- 42776
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44745Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164732Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130684