Paljonko KORONAA

Anonyymi

Koska Hämeenkyrön Terveyskeskus ja kunta yleensäkin suhtautuvat kaikkeen tiedottamiseen ja asioiden selvittämiseen maksajilleen eli kuntalaisilleen kovin nihkeästi, kysynkin koska meille kerrotaan montako testausta on tehty ja millä tuloksilla?

Paikallislehti on keskittynyt selostelemaan laajasti ikaalilaisten kunnallispolitiikkaa eikä ole kiinnostunut kyröläisiä kiinnostavista asioista. Taitaa olla korkea aika ryhtyä ottamaan selvää asioista, mitkä kiinnostavat enemmän lukijoita kuin sitä klikkiä, jonka asialla lehti tuntuu pyörivän. Voi olla hyvinkin lähellä aika, että painopaperin hinta nousee niin korkeaksi, että painatusta ei kannata jatkaa, varsinkaan kun omistajat eivät ole koskaan laittaneet rahaa sinne pääomatilille!

Lehti siis palvelemaan tilaajiaan eikä ketään sivullisia. Kirjoitettakoon asioista, mitä tapahtuu Kyrössä. Mikään asia ei ole kirjoituskiellossa, ei edes terveyskeskusasiat!

7

752

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Lehti kyllä kehui myös ikaalilaisten ylioppilaskirjoitustulokset maasta taivaisiin, kun oli kuulemma oikein ÄLLÄ tullut, mutta tuli niitä Hämeenkyrössäkin. Tuli useampiakin. Itse asiassa tuli enemmän kuin Ikaalisissa. Mutta sehän ei lehteä kiinnostanut.

      • Anonyymi

        Ikaalinen? kukan oo koskaan kuulukkaan, onks se jotain syötävää?


    • Anonyymi

      Kyllä sarvipäitä vituttaa 😂

    • Anonyymi

      Kuulin, että Hämeenkyrössä nyt 12 koronapotlasta ja 3 tehohoidossa.

      • Anonyymi

        Aavistelen että olisivat vanhempia ihmisiä jotka teholle päätyvät. Liene koulut ja päiväkoti ja Tampereen työssäkävijät jotka sen tälle kylälle tuo.


    • Anonyymi

      Mutta kakaroilla huumavia aineita on aina vaan enemmän....ei kalja eikä kossu ole mitään.

      • Anonyymi

        Naapuri kunnan pikku taajamassa he niitä käy nauttimassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      141
      4835
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      79
      3502
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      27
      2524
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2203
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      57
      2029
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2013
    7. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1963
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1961
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1428
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      94
      1235
    Aihe