Koska Hämeenkyrön Terveyskeskus ja kunta yleensäkin suhtautuvat kaikkeen tiedottamiseen ja asioiden selvittämiseen maksajilleen eli kuntalaisilleen kovin nihkeästi, kysynkin koska meille kerrotaan montako testausta on tehty ja millä tuloksilla?
Paikallislehti on keskittynyt selostelemaan laajasti ikaalilaisten kunnallispolitiikkaa eikä ole kiinnostunut kyröläisiä kiinnostavista asioista. Taitaa olla korkea aika ryhtyä ottamaan selvää asioista, mitkä kiinnostavat enemmän lukijoita kuin sitä klikkiä, jonka asialla lehti tuntuu pyörivän. Voi olla hyvinkin lähellä aika, että painopaperin hinta nousee niin korkeaksi, että painatusta ei kannata jatkaa, varsinkaan kun omistajat eivät ole koskaan laittaneet rahaa sinne pääomatilille!
Lehti siis palvelemaan tilaajiaan eikä ketään sivullisia. Kirjoitettakoon asioista, mitä tapahtuu Kyrössä. Mikään asia ei ole kirjoituskiellossa, ei edes terveyskeskusasiat!
Paljonko KORONAA
7
825
Vastaukset
- Anonyymi
Niinpä. Lehti kyllä kehui myös ikaalilaisten ylioppilaskirjoitustulokset maasta taivaisiin, kun oli kuulemma oikein ÄLLÄ tullut, mutta tuli niitä Hämeenkyrössäkin. Tuli useampiakin. Itse asiassa tuli enemmän kuin Ikaalisissa. Mutta sehän ei lehteä kiinnostanut.
- Anonyymi
Ikaalinen? kukan oo koskaan kuulukkaan, onks se jotain syötävää?
- Anonyymi
Kyllä sarvipäitä vituttaa 😂
- Anonyymi
Kuulin, että Hämeenkyrössä nyt 12 koronapotlasta ja 3 tehohoidossa.
- Anonyymi
Aavistelen että olisivat vanhempia ihmisiä jotka teholle päätyvät. Liene koulut ja päiväkoti ja Tampereen työssäkävijät jotka sen tälle kylälle tuo.
- Anonyymi
Mutta kakaroilla huumavia aineita on aina vaan enemmän....ei kalja eikä kossu ole mitään.
- Anonyymi
Naapuri kunnan pikku taajamassa he niitä käy nauttimassa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko432278Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy182171Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1661833Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82311330Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1271269Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861144Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661065Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.99949- 83884
Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70862