Paljonko KORONAA

Anonyymi

Koska Hämeenkyrön Terveyskeskus ja kunta yleensäkin suhtautuvat kaikkeen tiedottamiseen ja asioiden selvittämiseen maksajilleen eli kuntalaisilleen kovin nihkeästi, kysynkin koska meille kerrotaan montako testausta on tehty ja millä tuloksilla?

Paikallislehti on keskittynyt selostelemaan laajasti ikaalilaisten kunnallispolitiikkaa eikä ole kiinnostunut kyröläisiä kiinnostavista asioista. Taitaa olla korkea aika ryhtyä ottamaan selvää asioista, mitkä kiinnostavat enemmän lukijoita kuin sitä klikkiä, jonka asialla lehti tuntuu pyörivän. Voi olla hyvinkin lähellä aika, että painopaperin hinta nousee niin korkeaksi, että painatusta ei kannata jatkaa, varsinkaan kun omistajat eivät ole koskaan laittaneet rahaa sinne pääomatilille!

Lehti siis palvelemaan tilaajiaan eikä ketään sivullisia. Kirjoitettakoon asioista, mitä tapahtuu Kyrössä. Mikään asia ei ole kirjoituskiellossa, ei edes terveyskeskusasiat!

7

754

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Lehti kyllä kehui myös ikaalilaisten ylioppilaskirjoitustulokset maasta taivaisiin, kun oli kuulemma oikein ÄLLÄ tullut, mutta tuli niitä Hämeenkyrössäkin. Tuli useampiakin. Itse asiassa tuli enemmän kuin Ikaalisissa. Mutta sehän ei lehteä kiinnostanut.

      • Anonyymi

        Ikaalinen? kukan oo koskaan kuulukkaan, onks se jotain syötävää?


    • Anonyymi

      Kyllä sarvipäitä vituttaa 😂

    • Anonyymi

      Kuulin, että Hämeenkyrössä nyt 12 koronapotlasta ja 3 tehohoidossa.

      • Anonyymi

        Aavistelen että olisivat vanhempia ihmisiä jotka teholle päätyvät. Liene koulut ja päiväkoti ja Tampereen työssäkävijät jotka sen tälle kylälle tuo.


    • Anonyymi

      Mutta kakaroilla huumavia aineita on aina vaan enemmän....ei kalja eikä kossu ole mitään.

      • Anonyymi

        Naapuri kunnan pikku taajamassa he niitä käy nauttimassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      43
      5329
    2. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      414
      4624
    3. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      148
      3849
    4. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      165
      3194
    5. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      14
      2536
    6. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      21
      2292
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      2108
    8. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      151
      2032
    9. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      125
      1950
    10. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1479
    Aihe