Paljonko KORONAA

Anonyymi

Koska Hämeenkyrön Terveyskeskus ja kunta yleensäkin suhtautuvat kaikkeen tiedottamiseen ja asioiden selvittämiseen maksajilleen eli kuntalaisilleen kovin nihkeästi, kysynkin koska meille kerrotaan montako testausta on tehty ja millä tuloksilla?

Paikallislehti on keskittynyt selostelemaan laajasti ikaalilaisten kunnallispolitiikkaa eikä ole kiinnostunut kyröläisiä kiinnostavista asioista. Taitaa olla korkea aika ryhtyä ottamaan selvää asioista, mitkä kiinnostavat enemmän lukijoita kuin sitä klikkiä, jonka asialla lehti tuntuu pyörivän. Voi olla hyvinkin lähellä aika, että painopaperin hinta nousee niin korkeaksi, että painatusta ei kannata jatkaa, varsinkaan kun omistajat eivät ole koskaan laittaneet rahaa sinne pääomatilille!

Lehti siis palvelemaan tilaajiaan eikä ketään sivullisia. Kirjoitettakoon asioista, mitä tapahtuu Kyrössä. Mikään asia ei ole kirjoituskiellossa, ei edes terveyskeskusasiat!

7

807

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Lehti kyllä kehui myös ikaalilaisten ylioppilaskirjoitustulokset maasta taivaisiin, kun oli kuulemma oikein ÄLLÄ tullut, mutta tuli niitä Hämeenkyrössäkin. Tuli useampiakin. Itse asiassa tuli enemmän kuin Ikaalisissa. Mutta sehän ei lehteä kiinnostanut.

      • Anonyymi

        Ikaalinen? kukan oo koskaan kuulukkaan, onks se jotain syötävää?


    • Anonyymi

      Kyllä sarvipäitä vituttaa 😂

    • Anonyymi

      Kuulin, että Hämeenkyrössä nyt 12 koronapotlasta ja 3 tehohoidossa.

      • Anonyymi

        Aavistelen että olisivat vanhempia ihmisiä jotka teholle päätyvät. Liene koulut ja päiväkoti ja Tampereen työssäkävijät jotka sen tälle kylälle tuo.


    • Anonyymi

      Mutta kakaroilla huumavia aineita on aina vaan enemmän....ei kalja eikä kossu ole mitään.

      • Anonyymi

        Naapuri kunnan pikku taajamassa he niitä käy nauttimassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos

      Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks
      Maailman menoa
      9
      3830
    2. Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat

      En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?
      Maailman menoa
      87
      2766
    3. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      109
      2587
    4. Demareissa jo paniikki päällä

      Talouspoliittinen kykenemättömyys repii puolueen kahtia.
      Maailman menoa
      59
      2518
    5. Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?

      Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut
      Maailman menoa
      24
      2255
    6. Haluat nainen torjua minut

      Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si
      Ikävä
      17
      2151
    7. Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan

      kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai
      Maailman menoa
      109
      1992
    8. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      126
      1829
    9. Mitä koululla tapahtui?

      Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287
      Imatra
      34
      1224
    10. Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.

      Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he
      Perussuomalaiset
      373
      1203
    Aihe