Paljonko KORONAA

Anonyymi

Koska Hämeenkyrön Terveyskeskus ja kunta yleensäkin suhtautuvat kaikkeen tiedottamiseen ja asioiden selvittämiseen maksajilleen eli kuntalaisilleen kovin nihkeästi, kysynkin koska meille kerrotaan montako testausta on tehty ja millä tuloksilla?

Paikallislehti on keskittynyt selostelemaan laajasti ikaalilaisten kunnallispolitiikkaa eikä ole kiinnostunut kyröläisiä kiinnostavista asioista. Taitaa olla korkea aika ryhtyä ottamaan selvää asioista, mitkä kiinnostavat enemmän lukijoita kuin sitä klikkiä, jonka asialla lehti tuntuu pyörivän. Voi olla hyvinkin lähellä aika, että painopaperin hinta nousee niin korkeaksi, että painatusta ei kannata jatkaa, varsinkaan kun omistajat eivät ole koskaan laittaneet rahaa sinne pääomatilille!

Lehti siis palvelemaan tilaajiaan eikä ketään sivullisia. Kirjoitettakoon asioista, mitä tapahtuu Kyrössä. Mikään asia ei ole kirjoituskiellossa, ei edes terveyskeskusasiat!

7

780

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niinpä. Lehti kyllä kehui myös ikaalilaisten ylioppilaskirjoitustulokset maasta taivaisiin, kun oli kuulemma oikein ÄLLÄ tullut, mutta tuli niitä Hämeenkyrössäkin. Tuli useampiakin. Itse asiassa tuli enemmän kuin Ikaalisissa. Mutta sehän ei lehteä kiinnostanut.

      • Anonyymi

        Ikaalinen? kukan oo koskaan kuulukkaan, onks se jotain syötävää?


    • Anonyymi

      Kyllä sarvipäitä vituttaa 😂

    • Anonyymi

      Kuulin, että Hämeenkyrössä nyt 12 koronapotlasta ja 3 tehohoidossa.

      • Anonyymi

        Aavistelen että olisivat vanhempia ihmisiä jotka teholle päätyvät. Liene koulut ja päiväkoti ja Tampereen työssäkävijät jotka sen tälle kylälle tuo.


    • Anonyymi

      Mutta kakaroilla huumavia aineita on aina vaan enemmän....ei kalja eikä kossu ole mitään.

      • Anonyymi

        Naapuri kunnan pikku taajamassa he niitä käy nauttimassa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Sanna: Suomi maailman onnellisin maa

      Sanna muutti Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Hänen pyyteetön työnsä maailmalla tuottaa edelleen tulosta.
      Maailman menoa
      135
      3885
    2. Taisi kolahtaa....

      Joku kysyi, että miksi S24 sallii kirjoittelun tänne venäläisiltä alustoilta, juttu poistui. Täällähän tosiaan välillä
      Maailman menoa
      20
      2538
    3. Moni islamilainen maa on jo kieltänyt burkat ja nigabit

      mm. Marokko, Tunisia ja Turkki. Miksi he ovat sen tehneet? No perusteet ovat selkeät ja yhteneväiset: turvallisuus, yhte
      Maailman menoa
      54
      1943
    4. Vain puolet SDP:n kannattajista luottaa puoluejohtoon häirintäkohussa

      Ja SDP on ilmoittanut, että ainoa rangaistus häirintään syyllistyneille kansanedustajille on puhuttelu - aina sama. Eli
      Maailman menoa
      77
      1844
    5. Suomi edelleen maailman onnellisin maa

      Olemme hyvällä tiellä. Laitetaan nyt talous kuntoon.
      Maailman menoa
      201
      1714
    6. Mikä kaivatussasi

      on eniten yllättänyt?
      Ikävä
      72
      1025
    7. Kyllä mies pakit kestää

      Herranen aina nyt poijat! 😃 Jos pelkäätte pakkeja noin paljon niin hamekangasta hakemaan. Oon ite saanut useammatkin n
      Ikävä
      21
      1002
    8. Milloin olit onnellinen? Miksi?

      Mikä saa sinut onnelliseksi? Suomi on 9. kertaa maailman onnellisin maa. Kuulutko sinä onnellisten suomalaisten joukkoon
      Sinkut
      137
      714
    9. Anniina Valtonen odottaa - Sai 2-vuotiaalta lapseltaan napakan heiton!

      Suosikkimeteorologi Anniina Valtonen elää uutta vaihetta elämässään. Hän on kertonut odottavansa toista lasta. Valtonen
      Suomalaiset julkkikset
      19
      697
    10. Miksi ajattelet

      että et riittäisi kaivatullesi?
      Ikävä
      60
      667
    Aihe