Jos sinua vainotaan.

Kirjaa ylös kaikki tapahtumat ja paikalla mahdollisesti olleet todistajat.
Älä kaihda keinoja kostaaksesi vääryys.
Mikään teko ei ole liian raaka kostotoimenpiteissäsi.
Olet syyntakeeton lain kirjaimen edessä.
Mutta katso että itse olet hyvä ihminen, oikeudenmukainen ja viaton.
18151
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Ex vainoaa, mutta en jaksa kirjata enkä tehdä mitään muutakaan..kyllä se joskus loppuu, olen kuullut, että voi mennä kolme vuottakin, että mies pystyy antaa anteeksi.

Äänestä

Eroa kirkosta.

Tässä valvonta yhteiskunnassa jää kyllä tietoa. Tulevaisuus on jo täällä. Jopa mikroilmeitä jo luettu kauan.

Elä suostu uskontoon. Totea aina vain laki käy.

Toivottavasti massapidätykset alkaa pian. Pidä päiväkirjaa sähköisesti vaikka fb lukittuna sivuja. Kirjoita vain paikka ja päivämäärä. Ei muuta. Sitä tietoa ei voi käyttää vastaan.

Äänestä

Syyntakeettomuus pätee tietenkin myös. Jos kokee väkivaltaa, univaje kidutusta ja tarpeet evätään.

Äänestä

VOI POJAT, kun tykkään siitä kun minua vainotaan.

saisi vainota vähän lisääkin, jos tietty henkilö lukee tätä.

lurps, =)

Äänestä

ELÄKÄ ANNA ANTEEKSI!! ON USKONTOJA,ISMEJÄ JA USKONNOTTOMIA JOTKA EI ANNA ANTEEKSI.

Äänestä

Olen hyvin tietoinen todistajista. Eri asia on se, saako heitä todistamaan. He kun sattuvat olemaan tuon väärintekijän ystäviä.

Äänestä
  • Onko sulla vaan yksi stalkkaaja?
    Kannattaa tosissaan ottaa selvää onko hän esim työtauoilla ja jms ja sinä stalkkaat ja vedät hatusta juttuja.

    Äänestä

Mitä tehdä jos naapuri vainoaa ja juoruaa asioitani muille? Pitäusikö vain purra käpyä ja olla hiljaa?! Eihän se nyt niin mene!

Äänestä
  • Tee rikosilmoitus. Niin minäkin aion tehdä.

    Äänestä

Se on jo osittain loppunut. Todisteet on tallessa.

Äänestä

Kantsii mennä jos mahdollista siten että stalkkari on suoraan poliisikamerassa.

Äänestä

Että joo.että kostotoimenpiteitä.tuo kosto sanana jo kalahtaa..ei ole puhtaita jauhoja pussissa kostajilla.liekö edes oikeaa vääryyttä kohdanneet...itsekkö katkeria ja siksi itsellensä oikeuttaa mukamas kostotoimenpiteet..oikeassa olevan siis sydämmestään oikeassa olevan ei tarvii mitään kostotoimenpiteitä miettiä.hyvä sydän ei muutenkaan moisia mieti.oikeassaolevan ei tarvii kostoa miettiä.ei edes perusta saako joku koston vai ei.itse sydämmessään tietää ja sellaiselle elämä tuo hyvää.kostajat saa kokea oman kostonsa .hyvä luo hyvää .paha pahaa.yrittäkää nyt viimeinki ymmärtää.vai piirtääkkö vielä pitäis.elämässä täällä on karman säännöt.uskoit siihen tai et.ne on ja pysyy.🍀😻

Äänestä
  • Paljonko maailmassa on mielenterveyssairauksista kärsiviä. Kaikki ei ole lähtöisin kotioloista.
    Yllätys ihmisten pahoinvointi. Parissa vuodessa on tapahtunut vaikka mitä.

    Äänestä

  • Jatkan.tietysti jos on oikeasti vääryyttä kokenut niin täytyykin hakea oikeutta! Mutta että kostaa..niin tuo kertoo jo aika paljon..mikä teitä ihmisiä vaivaa! Nostakaa nyt hemmetti se katse sieltä omasta navasta.nähkää ihmiset ympärillä kuin tahtoisitte että teidät nähtäis.ootte pihalla kuin lumiukot.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jatkan.tietysti jos on oikeasti vääryyttä kokenut niin täytyykin hakea oikeutta! Mutta että kostaa..niin tuo kertoo jo aika paljon..mikä teitä ihmisiä vaivaa! Nostakaa nyt hemmetti se katse sieltä omasta navasta.nähkää ihmiset ympärillä kuin tahtoisitte että teidät nähtäis.ootte pihalla kuin lumiukot.

    Ei niitä voi olla näkemättä. Eivät ainakaan ihmismäisesti käyttäydy. Ei tulisi mieleenkään tutustua ja ihmisarvo täysin hukassa.

    Äänestä

Tämäkin en anna anteeksi tyyppi täällä huutaa.no se sinun asiasi. Silti totuus se että kun et anteeksi anna et myöskään itse anteeksi saa.elä sen kanssa sitten.oma valintasi.

Äänestä

kyllä vainoajalle kuuluu ja pitääkin antaa anteeksi, ei ketään ihminen ole läpeensä paha, vaan monissa ihmisissä, kuten vainoajissa ja narsisteissa on todella paljon hyvää ja ainutlaatuista, en usko sekuntiakaan että joku narsisti voisi olla läpeensä paha, vaan minun kohtaamani narsistit ovat olleet lempeitä ja mukavia, ainutlaatuisia persoonia,
joiden pitää ja kuulukin olla sellaisia kuin ovat, sillä jos he poistuisivat keskuudestamme kuka minun perääni vahtisi, katsoisi kaikki tietoni? huolehtisi minusta, jäisin ihan yksin, )= eikä se todellakaan ole mukavaa, vaan kaipaan oman ainutlaatuisen suojeslusenkelin ja narsistin tuekseni että selviän tästä eriskummallisesta ja aika pahansuovasta maailmasta hengissä, toiseen parempaan maailmaan. =) rakkain terveisin T.

Äänestä
  • Rakas ystävä.narsisti ei osaa pyytää anteeksi saati antaa.heistä ei saa turvaa.päinvastoin..kylmääkinkylmempiä ovat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kirjaa ylös kaikki tapahtumat ja paikalla mahdollisesti olleet todistajat.
Älä kaihda keinoja kostaaksesi vääryys.
Mikään teko ei ole liian raaka kostotoimenpiteissäsi.
Olet syyntakeeton lain kirjaimen edessä.
Mutta katso että itse olet hyvä ihminen, oikeudenmukainen ja viaton.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu